ورود

ورود به حساب

نام کاربری *
رمز *
به خاطر بسپار

کی گفته بنزین در ایران ارزان است؟

کی  گفته بنزین در ایران ارزان است؟

مالک قائدزاده، وکیل پایه یک دادگستری و مدرس دانشگاه

دو حرف غیر واقعی همواره از سوی دولتها به مردم گفته شده
1-قیمت انرژی در ایران واقعی نیست
2-مصرف انرژی در ایران بیش از استاندارد جهانی است و مردم به خاطر ارزان بودن قیمت حاملهای انرژی اسراف می کنند

وقتی گفته می شود انرژی ارزان است نسبت به کجا ارزانتر است
از سوییس یا افغانستان و ترکیه که وارد کننده انرژی های فسیلی هستند؟
یا نسبت به کشورهای حوزه خلیج فارس که مردم کالاهای مصرفی خود را با قیمتهای واقعی دریافت می کنند و دولت قبلا چند برابر سود خود را از انها دریافت نکرده؟

وقتی خودرویی از کشورهای همسایه صد میلیون خریديد تا در ایران واردشود صد و بیست میلیون به حساب خزانه واریز می شود و همین مبلغ هم رانت وارد کننده انحصاری کالا بر قیمت ان افزوده می شود.

 یک خودروی صد میلیونی را ۳۵۰ میلیون خریدن درایران چقدر از ابتدا سود عاید دولت کرده؟دولت قبل از انکه شروع به بنزین زدن هم کرده باشيد از پیش پول سی سال بنزبن زدن را یکجا به نرخ جهانی گرفته است.

دولت اگر می خواهد قیمتها را واقعی کند باید همه را واقعي کند. سوخت را هم قیمت دبی می کند خودرو را هم به قیمت دبی و با حذف عوارض واردات و رانت وارد کننده منحصر به فرد بفروشد.

اطلاعات تماس

تلفن: 86073504 - 88328065

فکس: 86073496

ایمیل: info@anjomanpbci.ir

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان مفتح شمالی، کوچه اصلی پور، پلاک 36، طبقه اول، واحد 1

درباره ما

از آنجا که تا کنون واردکنندگان این صنعت از مامن امنی در عرصه ی واردات کشور به عنوان حامی و پشتیبان خود  برخوردار نبوده اند، بایسته بود که چنین انجمنی سال ها قبل تاسیس می شد و لیکن همین اقدام مختصر که روند آغاز آن از اوایل تابستان سال 1393 به جریان افتاد  و در مهرماه سال 1393 منجر به تاسیس اولین دوره آن گردید به فال نیک گرفته شده و هدف از تاسیس انجمن چیزی جز ارائه خدمت به واردکنندگان  کاغذ ، مقوا و فرآوردهای سلولزی نبوده و نیست و اعضای هیئت مدیره اولین دوره انجمن تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا پایه گذار انجمنی قوی و جامعه الشمول باشد.