ورود

ورود به حساب

نام کاربری *
رمز *
به خاطر بسپار

آغاز روند جدید توزیع کاغذ مطبوعات

آغاز روند جدید توزیع کاغذ مطبوعات/اعلام نیاز راستی‌آزمایی می‌شود

سید محمدرضا دربندی مدیرکل مطبوعات داخلی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو باخبرنگار مهر گفت : شکی نیست که میزان کاغذ موجود در کشور کم است و آن میزانی هم که به کشور وارد می‌شود در ردیف کالاهایی مانند دارو و از این قسم ارز دریافت می‌کند. کمیته توزیع بر همین اساس برای توزیع کاغذ مطبوعات سیاست‌های سختگیرانه‌تری اتخاذ کرد. اگر تا پیش از این بر اساس محاسبه قطع نشریه و خوداظهاری آن و بررسی ما از وضعیت انتشار آن سهمیه‌ای ولو به اندازه یک دهم اعلام نیاز شده، کاغذ اختصاص پیدا می‌کرد در دوره تازه با توجه به حساسیت‌های موجود و ارزبری واردات کاغذ تصمیم بر این قرار گرفته که خوداظهاری مدیر مسئول توسط چاپخانه‌ها راستی‌آزمایی شود. بر این اساس به واحدهای چاپ اعلام شده که میزان انتشار اظهار شده توسط آنها به واحد مالیاتی مربوط به آنها اعلام خواهد شد و در صورت اعلام انتشار بیش از اندازه، باید خود پاسخگوی هزینه‌های مالیاتی آن باشند.

مدیرکل مطبوعات داخلی تاکید کرد: ما بر مبنای راستی‌آزمایی و سهمیه کاغذ موجود به توزیع آن اقدام می‌کنیم. در رده بندی تازه سه اولویت نشریه‌های سراسری، منطقه‌ای و استانی و نیز هفته‌نامه‌ها در اولویت قرار گرفتند و پس از آن در نوبت بعدی به ماهنامه‌ها و سایر نشریات نیز سهمیه خواهیم داد.

دربندی ادامه داد: در سیستم تازه کاغذ مستقیماً با نامه ما به چاپخانه‌ها رفته و از آنها اعلام وصول رسمی دریافت می‌شود. در نتیجه اگر تا پیش از این مدیران نشریات با نامه ما خود از سه شرکت طرف حساب با معاونت کاغذ دریافت می‌کردند این مسیر نیز برای رفع دغدغه‌ها بسته می‌شود.

وی تاکید کرد: از امروز به مدیران نشریات در اولویت نامه زدیم که تا ۲۴ ساعت به ما نیاز خود و چاپخانه را معرفی کنند تا پس از آن ما در پروسه بررسی و تخصیص قرارشان دهیم.

اطلاعات تماس

تلفن: 86073504 - 88328065

فکس: 86073496

ایمیل: info@anjomanpbci.ir

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان مفتح شمالی، کوچه اصلی پور، پلاک 36، طبقه اول، واحد 1

درباره ما

از آنجا که تا کنون واردکنندگان این صنعت از مامن امنی در عرصه ی واردات کشور به عنوان حامی و پشتیبان خود  برخوردار نبوده اند، بایسته بود که چنین انجمنی سال ها قبل تاسیس می شد و لیکن همین اقدام مختصر که روند آغاز آن از اوایل تابستان سال 1393 به جریان افتاد  و در مهرماه سال 1393 منجر به تاسیس اولین دوره آن گردید به فال نیک گرفته شده و هدف از تاسیس انجمن چیزی جز ارائه خدمت به واردکنندگان  کاغذ ، مقوا و فرآوردهای سلولزی نبوده و نیست و اعضای هیئت مدیره اولین دوره انجمن تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا پایه گذار انجمنی قوی و جامعه الشمول باشد.