ورود

ورود به حساب

نام کاربری *
رمز *
به خاطر بسپار

افزایش 32 درصدی گشت‌های مشترک سازمان حمایت در سال 1397

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در نشست خبری اعلام کرد:

 افزایش 32 درصدی گشت‌های مشترک سازمان حمایت در سال 1397

 رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اشاره به برخی آمارهای عملکردی سازمان متبوعش، تصریح کرد: نسبت به سال ۹۶ از لحاظ عددی حدود ۸ درصد افزایش بازرسی داشتیم در حالی که به لحاظ بودجه و نیروی انسانی افزایشی نداشتیم.

 یکصد قلم کالا را بر اساس دستور وزارتخانه در بازار رصد و تحلیل می کنیم

وی با بیان اینکه ما هم یکی از حلقه های رسیدن کالا به مردم و مصرف کننده هستیم که شناخت همه حلقه‌ها ضروری است، تصریح کرد: یکصد قلم کالا را بر اساس دستور وزارتخانه در بازار رصد و تحلیل می کنیم و اگر احساس کردیم برای کالایی نیاز به هشدار است، مکاتبه می کنیم.

 منشا گرانی‌ کالاهای خارجی افزایش جهانی قیمت کالا است

وی گرانی را با گرانفروشی متفاوت دانست و افزود: وقتی عرضه و تقاضا با هم برابر نباشد،گرانی اتفاق می افتد و منشأ برخی گرانی‌ها که مربوط به کالاهای خارجی است، به دلیل افزایش جهانی قیمت کالا است و برخی تغییر قیمت ها متاثر از برخی تصمیمات داخلی و مصوبات قانونی است.

 اصناف برای کوچکترین کالای خود فاکتور ارایه دهند

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با تأکید بر اینکه از کیان اصناف باید دفاع کنیم، گفت: از اصناف هم می خواهیم که حتمآ فاکتور خرید کالاهای خود را داشته باشند و حتی برای کوچکترین واحد خرید خود مانند بیسکویت هم فاکتور دهند.

 هیچ پیش فروشی را در خودرو سازی ها نداریم

وی با اعلام اینکه هیچ پیش فروشی را در خودرو سازی ها نداریم، گفت: حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار خودرو به صورت ناقص در خودروسازی ها مانده است که تمام تلاش این است که با تامین قطعات، ساخته و کامل شوند تا به بازار ارایه شوند.

 استفاده از بسیج و اصناف

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با بیان اینکه با بسیج تفاهم نامه داریم که در راستای رصد بازار به سازمان حمایت کمک کنند، تصریح کرد: از رسانه ها خواهش می کنم انتقادهای غیرمبنایی و غیر کارشناسی در این شرایط حساس ارایه ندهند، یکی از برنامه های تلویزیونی، اطلاعات غیرکارشناسی در خصوص قیمت گوشت گرم وارداتی داشت که سبب التهاب جو بازار شد.

کالا به اندازه کافی در ذخایر استراتژیک خود داریم

وی همچنین اضافه کرد: کالا به اندازه کافی در ذخایر استراتژیک خود داریم اما تامین کالا به موقع انجام نمی‌شود.

تولیدکننده مکلف به ارایه فاکتور به خریدار است

وی همچنین گفت: تولیدکننده مکلف به ارایه فاکتور به خریدار است، خریدار نیز باید از حلقه قبلی فاکتور بگیرد، در این شرایط مسئولیت گرانفروشی به عهده کسی است که از حلقه قبلی اش فاکتور ندارد.

اطلاعات تماس

تلفن: 86073504 - 88328065

فکس: 86073496

ایمیل: info@anjomanpbci.ir

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان مفتح شمالی، کوچه اصلی پور، پلاک 36، طبقه اول، واحد 1

درباره ما

از آنجا که تا کنون واردکنندگان این صنعت از مامن امنی در عرصه ی واردات کشور به عنوان حامی و پشتیبان خود  برخوردار نبوده اند، بایسته بود که چنین انجمنی سال ها قبل تاسیس می شد و لیکن همین اقدام مختصر که روند آغاز آن از اوایل تابستان سال 1393 به جریان افتاد  و در مهرماه سال 1393 منجر به تاسیس اولین دوره آن گردید به فال نیک گرفته شده و هدف از تاسیس انجمن چیزی جز ارائه خدمت به واردکنندگان  کاغذ ، مقوا و فرآوردهای سلولزی نبوده و نیست و اعضای هیئت مدیره اولین دوره انجمن تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا پایه گذار انجمنی قوی و جامعه الشمول باشد.