ورود

ورود به حساب

نام کاربری *
رمز *
به خاطر بسپار

همتی:۴.۵ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی تامین ارز کرده‌ایم

همتی:۴.۵ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی تامین ارز کرده‌ایم
رئیس کل بانک مرکزی گفت: برای واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات ۴.۵ میلیارد دلار تأمین ارز شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت طی سخنانی اظهار داشت: به خاطر مشکلات درآمدهای نفتی بودجه دولت و برای اینکه بخشی از کسری را جبران کنند و هدف هم این است که نقدینگی را افزایش پایه پولی را بالا نبریم و بانک مرکزی هم مخالف این موضوع است مصوب شد که از طریق انتشار اوراق بدهی، دولت این منابع را تهیه کند.

وی با بیان اینکه ان‌شاالله دولت در آینده هم بتواند از طریق درآمدهای آتی اینها را تسویه کند، افزود: بانک مرکزی به عنوان کارگزاری این اقدام، حراج اوراق را به بازار اجرا می‌کند. خوشبختانه طی دو هفته گذشته ده هزار میلیارد تومان از این اوراق با نرخ تقریبا 15 درصد توسط بانک‌ها خریداری شده است.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جالب است بگویم برای همین مقداری که ما عرضه کردیم حدود نزدیک 22 هزار میلیارد تومان تقاضا وجود داشت بنابراین تقاضای خرید اوراق خوب است. ما این حراج را در هفته‌های آینده هم ادامه خواهیم داد و هر موقع دولت بخواهد کسری خود را تأمین کند این اوراق منتشر خواهد شد. امیدواریم این موضوع کمک کند نقدینگی از خود نقدینگی که در مجموعه وجود دارد تأمین شود و آثار تورمی را برای کشور نداشته باشد.

همتی خاطر نشان کرد: صادرات ما دو الی سه ماه است که کاهش شدیدی داشت اما اطلاعاتی که امروز دارم این است که همه این‌ها احیا شده است؛ برگشت ارز در نیما مشکل داشت ولی در دیروز چهار و نیم میلیارد دلار برای کالاهای اساسی و مواد اولیه تخصیص ارز داشتیم.

وی اظهار داشت: طبیعی است وقتی قیمت ارز در نیما و حواله بالا می‌رود در بازار آزاد هم نرخ افزایشی می‌شود و مطمئنا ما این را کنترل می‌کنیم. دو الی سه هفته پیش هم این را عرض کردم که جلوی افزایش نرخ ارز گرفته شده و به تدریج هم تعدیل خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی خاطر نشان کرد: دولت آمریکا و یا برخی رسانه‌های همراه آن شروع به جوسازی می‌کنند که آمریکا تحریم‌های بزرگتر جدید می‌گذارد اما اینها هر کاری خواستند کردند و چیز جدیدی نیست، اطلاعات من اینگونه است که روند درآمدی نفت مثبت‌تر است و غیر نفتی مان هم بهتر می‌شود. نرخ ارز تعدیل خواهد شد و این جوسازی‌هایی که آمریکایی‌ها راه انداخته‌اند که دوباره تحریم‌های جدید می‌گذارند فکر نمی‌کنم به نتیجه برسد.

اطلاعات تماس

تلفن: 86073504 - 88328065

فکس: 86073496

ایمیل: info@anjomanpbci.ir

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان مفتح شمالی، کوچه اصلی پور، پلاک 36، طبقه اول، واحد 1

درباره ما

از آنجا که تا کنون واردکنندگان این صنعت از مامن امنی در عرصه ی واردات کشور به عنوان حامی و پشتیبان خود  برخوردار نبوده اند، بایسته بود که چنین انجمنی سال ها قبل تاسیس می شد و لیکن همین اقدام مختصر که روند آغاز آن از اوایل تابستان سال 1393 به جریان افتاد  و در مهرماه سال 1393 منجر به تاسیس اولین دوره آن گردید به فال نیک گرفته شده و هدف از تاسیس انجمن چیزی جز ارائه خدمت به واردکنندگان  کاغذ ، مقوا و فرآوردهای سلولزی نبوده و نیست و اعضای هیئت مدیره اولین دوره انجمن تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا پایه گذار انجمنی قوی و جامعه الشمول باشد.