ورود

ورود به حساب

نام کاربری *
رمز *
به خاطر بسپار

گرانی مواد اولیه و بی‌ثباتی در بازار برخی را مجبور به تعدیل نیرو و تعطیلی موقت کارگاه شان کرده است.

رئیس اتحادیه صنف صحافان تهران گفت: گرانی مواد اولیه و بی‌ثباتی در بازار در کنار رکود حاکم بر فعالیت صنف صحافان شرایط کار را برای هم‌ صنفی ‌ها سخت کرده و برخی را مجبور به تعدیل نیرو و تعطیلی موقت کارگاه شان کرده است.

جلیل غفاری‌ رهبر، رئیس اتحادیه صنف صحافان در گفت ‌و گو با ایبنا، با اشاره به فعالیت صحافان در دوران شیوع ویروس کرونا عنوان کرد: همکاران ما این روزها درگیر مشکلاتی مانند کم‌کاری و بیکاری هستند و همین موضوعات موجب فشارهای اقتصادی بر آن ‌ها و کارگاه ‌هایشان شده است.

رئیس اتحادیه صنف صحافان افزود: در‌حالی‌که روزهای پایانی سال همه ما به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دلخوش کرده بودیم، اما به دلیل شیوع بیماری کرونا این امید بر باد رفت و چراغ صحافی‌ های زیادی خاموش ماند.

غفاری ‌رهبر با بیان اینکه وقتی با هر ام از همکاران صحبت می‌ کنیم نسبت به ادامه فعالیتشان نگران هستند، گفت: علاوه بر رکود جاری در صنعت چاپ و نشر؛ به خصوص صحافی ‌ها، قیمت مواد اولیه هم رشد زیادی داشته است و این رشد در بخش چسب، کاغذ و مقوا به عنوان پرکاربردترین مواد صحاف‌ ها بیشتر بوده است.

وی یادآور شد:‌ در کنار همه این ‌ها هزینه ‌های جانبی یک کارگاه صحافی را هم باید محاسبه کنیم؛ حقوقی که کارفرما به کارگر می‌ دهد در کنار حق بیمه‌ و هزینه آب و برق و گازی که پرداخت می ‌کند همه با هم موجب شده صحاف بگوید که باز نگه داشتن صحافی اکنون صرفه اقتصادی ندارد.

رئیس اتحادیه صنف صحافان با اشاره به پایین بودن حقوق کارگران نیز گفت: به‌ دلیل کم‌کاری و رکود فعالیت ‌ها صاحبان کارگاه‌ ها نمی‌ توانند اضافه‌کار یا پاداش به کارگران خود بدهند و آن ‌ها پایه حقوق دریافت می ‌کنند که می‌ گویند اصلا به ‌صرفه نیست و همه این موضوعات شرایط کار را سخت‌ کرده است.

وی تاکید کرد: البته در این وضعیت برخی از همکاران مقاومت و برخی از جیب هزینه می‌ کنند ولی تعدادی نیز مجبور به تعدیل نیرو شده ‌اند و ممکن است در صورت استمرار این وضعیت کارگاه‌ هایشان را نیز موقتا تعطیل کنند؛ زیرا هم کار نیست و هم گرانی و بی‌ثباتی در بازار حاکم است.

اطلاعات تماس

تلفن: 86073504 - 88328065

فکس: 86073496

ایمیل: info@anjomanpbci.ir

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان مفتح شمالی، کوچه اصلی پور، پلاک 36، طبقه اول، واحد 1

درباره ما

از آنجا که تا کنون واردکنندگان این صنعت از مامن امنی در عرصه ی واردات کشور به عنوان حامی و پشتیبان خود  برخوردار نبوده اند، بایسته بود که چنین انجمنی سال ها قبل تاسیس می شد و لیکن همین اقدام مختصر که روند آغاز آن از اوایل تابستان سال 1393 به جریان افتاد  و در مهرماه سال 1393 منجر به تاسیس اولین دوره آن گردید به فال نیک گرفته شده و هدف از تاسیس انجمن چیزی جز ارائه خدمت به واردکنندگان  کاغذ ، مقوا و فرآوردهای سلولزی نبوده و نیست و اعضای هیئت مدیره اولین دوره انجمن تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا پایه گذار انجمنی قوی و جامعه الشمول باشد.