ورود

ورود به حساب

نام کاربری *
رمز *
به خاطر بسپار

عدم شفافیت در کار برخی واردکنندگان

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم با اشاره به پیگیری‌ مسائل صنعت نشر در مجلس قبل، عدم شفافیت در کار برخی واردکنندگان را عامل اصلی بحران کاغد خواند که با حذف یا ابقای ارز مبادله ‌ای هم کنترل نشد.

سیده فاطمه ذوالقدر سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس دهم  در گفت‌ و گو با ایبنا، با اشاره به اقدامات مجلس شورای اسلامی در دوره دهم و مشخصاً کمیسیون فرهنگی عنوان کرد: این کمیسیون همواره مسائل مربوط به کاغذ را رصد و پیگیری می‌ کرد و با توجه به افزایش نا متعارف قیمت کاغذ و مسائل مربوط به آن، با برگزاری جلسات لازم و بررسی گزارش ‌های کمیته بحران کاغذ، تذکرات به دستگاه ‌های ذی‌ربط تذکرات لازم را می ‌داد.

 وی اشاره کرد: اگر چه با وجود همه تلاش‌ ها و راهکارهای مختلف از سوی دولت و فعالان این عرصه، همچنان شاهد بحران کاغذ هستیم اما پیگیری تصمیم دو نرخی شدن که بر چه مبنایی صورت گرفت و آیا موجب حل مشکل بود یا نه، از دیگر اقدامات کمیسیون فرهنگی مجلس دهم بود.

ذوالقدر با بیان اینکه به‌ نظر می ‌رسید دو نرخی شدن کاغذ، دیگر راهکار موثری نباشد، گفت: حذف یا ابقای ارز مبادله ‌ای هم تاثیر چندانی در افزایش و کاهش قیمت کاغذ نداشت؛ چرا که بعضی تاجران و واردکنندگان این محصول، به دلیل نبود نظارت و عدم شفافیت در چرخه اقتصادی با سوء استفاده، درآمدهای کلانی به ‌دست می‌ آوردند.

 وی تاکید کرد: همچنین در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دوره دهم پیگیری اجرای منظم و مؤثر طرح ‌های فصلی کتاب و تخصیص یارانه، رصد احتکار کاغذ و اخبار مرتبط با آن و غیره نیز از دیگر موضوعات مورد پیگیری بود.

اطلاعات تماس

تلفن: 86073504 - 88328065

فکس: 86073496

ایمیل: info@anjomanpbci.ir

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان مفتح شمالی، کوچه اصلی پور، پلاک 36، طبقه اول، واحد 1

درباره ما

از آنجا که تا کنون واردکنندگان این صنعت از مامن امنی در عرصه ی واردات کشور به عنوان حامی و پشتیبان خود  برخوردار نبوده اند، بایسته بود که چنین انجمنی سال ها قبل تاسیس می شد و لیکن همین اقدام مختصر که روند آغاز آن از اوایل تابستان سال 1393 به جریان افتاد  و در مهرماه سال 1393 منجر به تاسیس اولین دوره آن گردید به فال نیک گرفته شده و هدف از تاسیس انجمن چیزی جز ارائه خدمت به واردکنندگان  کاغذ ، مقوا و فرآوردهای سلولزی نبوده و نیست و اعضای هیئت مدیره اولین دوره انجمن تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا پایه گذار انجمنی قوی و جامعه الشمول باشد.