ورود

ورود به حساب

نام کاربری *
رمز *
به خاطر بسپار

ورود کالا بدون ثبت سفارش دلیل انباشت در گمرک است

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین:
ورود کالا بدون ثبت سفارش دلیل انباشت در گمرک است/ تجارت جهانی تا پایان امسال 15 تا 20درصد افت خواهد کرد/ کاهش 40درصدی تجارت ایران و چین در 4 ماه نخست سال جاری میلادی

انباشت ۹۳ هزار کانتینر در گمرک حکایت از وجود ضعفی در جریان واردات دارد؛ رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین، رعایت نکردن قوانین واردات را عامل این انباشت دانست.

مجیدرضا حریری، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین، گفت: در واردات کالا به ایران مقرراتی وجود دارد که سال‌هاست دارد اجرا می‌شود، فارغ از اینکه این مقررات درست پنداشته می‌شود یا نه باید پذیرفت در جریان وارادات کالا به کشور ساری و جاری است.

او افزود: از جمله این مقررات آن است که واردکننده برای ورود هر گونه کالا ابتدا باید به وزارت صمت برود و سفارش خود را ثبت کند. با این حال همواره بر مبنای آنچه عرف بوده این مقررات نادیده گرفته می‌شده است و بسیاری بدون ثبت سفارش کالای خود را به گمرک می‌آورند و پس از آن، مراحل ثبت سفارش را انجام می‌دهند و کالا را ترخیص می‌کنند.

او ادامه داد: این عرف باعث می‌شود در بزنگاه‌هایی چون صدور بخش‌نامه‌های ممنوعیت واردات برخی اقلام و تخصیص یا عدم تخصیص ارز 4200 تومانی به واردات، واردکننده در ترخیص کالا از گمرک به مشکل برخورد کند. بخش زیادی از کالاهایی که در حال حاضر در گمرک رسوب کرده با این مشکل رو‌به‌رو است.

اطلاعات تماس

تلفن: 86073504 - 88328065

فکس: 86073496

ایمیل: info@anjomanpbci.ir

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان مفتح شمالی، کوچه اصلی پور، پلاک 36، طبقه اول، واحد 1

درباره ما

از آنجا که تا کنون واردکنندگان این صنعت از مامن امنی در عرصه ی واردات کشور به عنوان حامی و پشتیبان خود  برخوردار نبوده اند، بایسته بود که چنین انجمنی سال ها قبل تاسیس می شد و لیکن همین اقدام مختصر که روند آغاز آن از اوایل تابستان سال 1393 به جریان افتاد  و در مهرماه سال 1393 منجر به تاسیس اولین دوره آن گردید به فال نیک گرفته شده و هدف از تاسیس انجمن چیزی جز ارائه خدمت به واردکنندگان  کاغذ ، مقوا و فرآوردهای سلولزی نبوده و نیست و اعضای هیئت مدیره اولین دوره انجمن تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا پایه گذار انجمنی قوی و جامعه الشمول باشد.