ورود

ورود به حساب

نام کاربری *
رمز *
به خاطر بسپار

کاهش قیمت کاغذ در بازار آزاد/ افزایش توزیع دولتی بازار را ثبات داد


رئیس اتحادیه واردکنندگان صنعت چاپ از کاهش قیمت کاغذ در بازار آزاد خبر داد و گفت: افزایش توزیع کاغذ از کارگروه کاغذ موجب ثبات بازار کاغذ و کاهش قیمت‌ها شده است

سید‌حسن میرباقری رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ،مقوا وفرآورده های سلولزی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم با اشاره به کاهش قیمت کاغذ در هفته های گذشته گفت: خوشبختانه با توجه به افزایش توزیع کاغذ در هفته‌های اخیر از سوی کارگروه کاغذ،‌ قیمت‌ها سیر نزولی به خود گرفته وقیمت هر بند کاغذ در بازار آزاد 3-00 تا 320 هزار تومان معامله می‌شود.
وی ادامه داد: هم‌چنین با توجه به توزیع مناسب کاغذ توسط کارگروه خرید از بازار آزاد کاهش یافته و اکثر ناشران کاغذ خود را از کارگروه تامین می‌کنند،مگر مصرف‌کنندگانی که واجد شرایط دریافت کاغذ از کارگروه نباشند.

میرباقری هم‌چنین از سهولت بیشتر در واردات کاغذ تحریر به کشور خبر داد و گفت: اخیرا با همکاری دولت و ستاد تنظیم بازار وضعیت نسبت به قبل بهتر شده و با رشد واردات کاغذ، حباب قیمت در بازار کاغذ نیز شکسته شده است.
وی اظهار امیدواری کرد که دولت و بانک مرکزی تعامل بهتری در تخصیص ارز به واردکنندگان کاغذ با ییگر داشته باشند، تا بتوان اوضاع کاغذ را در روزهای پایانی سال و سال آتی مدیریت کرد.چرا که اگر ارز برای واردات اختصاص پیدا نکند،‌ دوباره وضعیت بحرانی خواهد شد.
میرباقری اظهار امیدواری کرد که وضعیت کاغذ در سال آینده با گشایش‌های بازرگانی که رخ داده بهتر از سال جاری باشد و گفت: فعلا که بازار رو به ثبات پیش رفته است.

اطلاعات تماس

تلفن: 86073504 - 88328065

فکس: 86073496

ایمیل: info@anjomanpbci.ir

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان مفتح شمالی، کوچه اصلی پور، پلاک 36، طبقه اول، واحد 1

درباره ما

از آنجا که تا کنون واردکنندگان این صنعت از مامن امنی در عرصه ی واردات کشور به عنوان حامی و پشتیبان خود  برخوردار نبوده اند، بایسته بود که چنین انجمنی سال ها قبل تاسیس می شد و لیکن همین اقدام مختصر که روند آغاز آن از اوایل تابستان سال 1393 به جریان افتاد  و در مهرماه سال 1393 منجر به تاسیس اولین دوره آن گردید به فال نیک گرفته شده و هدف از تاسیس انجمن چیزی جز ارائه خدمت به واردکنندگان  کاغذ ، مقوا و فرآوردهای سلولزی نبوده و نیست و اعضای هیئت مدیره اولین دوره انجمن تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا پایه گذار انجمنی قوی و جامعه الشمول باشد.