آغاز بخشودگی سود و جرائم تسهیلات کمتر از ۱۰۰میلیون تومان از امروز

رئیس شورای هماهنگی مدیران عامل بانک‌های دولتی گفت: مصوبه بخشودگی سود و جرائم تسهیلات کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان از امروز آغاز و عملیاتی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، محمدرضا حسین زاده افزود:بدهکاران بانکی در صورتی ‌که برای تسویه نقدی تسهیلات خود در موعد مقرر اقدام کنند، سود و جرائم تسهیلات آن‌ها بخشیده می شود و تنها باید اصل بدهی خود را پرداخت کنند.

وی گفت : اولویت بخشودگی سود و جرائم به مانده مطالبات بابت تسهیلات اعطایی یارانه‌ای موردحمایت دولت برای حوادث غیرمترقبه و مسکن روستایی و آسیب دیدگان ناشی از حوادث غیرمترقبه اختصاص دارد و در صورت باقی‌ماندن سهمیه ابلاغی این منابع صرف بخشودگی جرائم و سود تسهیلات با مبالغ تسهیلات خرد می‌شود.

بانک مرکزی ۲۱ بهمن، دستورالعمل بخشودگی سود و جرائم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان با اولویت‌های در نظر گرفته‌ شده را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.  

با توجه به کسری منابع در بخشودگی سود و جرائم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان، این بخشودگی با اولویت تسهیلات بانکی زیر ۱۰ میلیون تومان در دستور کار قرارگرفته و درصورتی‌که در این زمینه اقدامات لازم انجام شد، اجرای اولویت دوم در دستور کار قرار می‌گیرد.

 این بخشودگی صرفاً مشمول افرادی است که به بانک‌های ملی، صادرات، تجارت، ملت، سپه، توسعه تعاون، صنعت و معدن، توسعه صادرات ایران، رفاه کارگران و کشاورزی بدهی جاری و غیر جاری دارند، می‌شود.

ابلاغیه مصوبه مجلس از سوی بانک مرکزی روز دوشنبه به شبکه بانکی ارسال شد و از امروز این ابلاغیه در ده بانک دولتی و نیمه‌دولتی اجرایی می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا