ابلاغ قیمت مصوب اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده

ابلاغ قیمت مصوب اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: قیمت مصوب انواع مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده ابلاغ شده و این قیمت ها به تفکیک نشان های تجاری مختلف، در سامانه قیمت قرار دارد.به گزارش شاتا، عباس تابش افزود: قیمت الکل هر لیتر 17 هزار تومان مصوب و به تبع آن قیمت اقلام بهداشتی تعیین شده است و از طریق سامانه در دسترس همگان قرار دارد و همه عرضه کنندگان موظفند قیمت ها را رعایت کنند.

وی با اشاره به آغاز طرح ویژه ماه رمضان از روز گذشته گفت: نخستین قدم، تامین کالاهای اساسی از جمله روغن، برنج و شکر است که از هر کدام 50 هزار تن سهمیه در اختیار استان ها قرار داده شده و شبکه توزیع نیز به طور کامل رصد می شود.

تابش با اشاره به اینکه به اندازه کافی خرمای مورد نیاز ماه رمضان تامین شده است افزود: قیمت مصوب و ابلاغ شده خرمای مضافتی کیلویی 22 هزار تومان و قیمت مصوب خرمای کبکاب کیلویی 18 هزار تومان می باشد و هرگونه تخطی از این قیمت ها تخلف از قانون است .

وی ادامه داد: گشت های مشترک قرار است در ماه رمضان قیمت ها چه در اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده و چه اقلام دیگر را رصد کنند و قیمت های ابلاغ شده باید رعایت شوند، هر گونه تخطی از قیمت ها را مصرف کنندگان می توانند به سامانه 124 و سامانه آپ گزارش کنند.

تابش اضافه کرد: قیمت برنج هندی کیلویی 8 هزار تومان، مرغ 12 هزار تومان و گوشت منجمد وارداتی 42 هزار تومان تعیین و 25 هزار تن مرغ و 15 هزار تن گوشت منجمد وارداتی به بازار تزریق شده است.

وی همچنین با بیان اینکه شکر به اندازه کافی در بازار موجود است گفت: قیمت هر کیلو شکر 5 هزار و 900 تومان ابلاغ شده است .

تابش افزود: از مردم تقاضا داریم هرگونه تخطی در قیمت ها را به سامانه های ذکر شده گزارش و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان را در امر نظارت بر بازار یاری کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا