ارزیابی عضو هیئت مدیره اتحادیه ناشران از برنامه‌های هفته کتاب

به گزارش ایلنا، فتح الله فروغی با بیان اینکه برای ارزیابی از یک فعالیت باید مستنداتی در اختیار داشته باشیم، اظهار داشت: برای فعالیت های هفته کتاب به یک دبیر خانهدائمی نیاز داریم تابتوانیم بر اساسبرنامه های ارائه شده، عملیاتی بودن و همچنین میزان مطابقت با عملکرد و در نهایت اثر بخشی برنامه ها را مورد بررسی قرار دهیم.

فروغی اظهار کرد: با توجه به اینکه در یک هفته باید فعالیت هایی برای کتاب انجام دهیم بهتر است از همین دوره برای تشکیل دبیر خانه بیست و چهارمین دوره اقدام کرد و این امر از معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار می رود.

وی اجرای طرح کتابفروشی به وسعت ایران را ازفعالیت های مثبت بیست و سومین دوره هفته کتاب دانست و گفت: این طرح می تواند از طریق بازبینی کارشناسانه به یک اتفاق مبارک منجر شود. برای تحقق این هدف، باید گزارشی از این مرحله که شاید مرحله آزمایشی این طرح باشد به دست آوریم و نقاط ضعف و قوت آن را بررسی کنیم.

فروغی تقویت حضور حرکت اصحاب فرهنگ در مراکز فروش کتاب را از نکات مثبتبیست و سومین دوره هفته کتاب دانست و گفت: امیدواریم برای دوره های بعدی با برنامه های از پیش تعیین شده این اتفاق مبارک تداوم یابد و به سایر استان های کشور هم جاری و ساری شود.

وی ادامه داد: فعالیت مثبت دیگر که به مناسبت هفته کتاب هم در سال گذشته و هم در سال جاری انجام گرفت اهدای کتاب توسط انجمن های مختلف و به خصوص انجمن کودک و نوجوان بود.

عضو هیئت مدیره اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با بیان اینکه هفته کتاب جزو برنامه هایی است که لازم است همه متولیان فرهنگ در آن شرکت داشته باشند عنوان کرد:بنابراین باید سعی کنیم هفته کتاب دولتی نشود بلکه معاونت فرهنگی و متولیان دولتی فقط بایدنقش تسهیل گرایانه در برنامه ها را داشته باشند.

فروغی در پایان گفت: امیدوارم برای بیست و چهارمین دوره هفته کتاب با یک برنامه از پیش تعیین شده گام بر داریم تا نگاهمان متوجه حلقه آخر حوزه کتاب یعنی مخاطب و خواننده متمرکز باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا