اروپا فهرست سیاه کشورهای امن برای فرار مالیاتی را منتشر کرد

اتحادیه اروپا، نام کشورهای موجود در فهرست سیاه و خاکستری برای فرار مالیاتی شرکت ها را منتشر کرد.

به نقل از راشاتودی، اتحادیه اروپا یک ماه بعد از قرارداد ۱۷ کشور در فهرست سیاه خود به عنوان مکانی امن برای فرار مالیات شرکت ها، اکنون در تازه ترین گزارش خود نام این کشورها را به نصف کاهش داد.

این تصمیم به دنبال تعهدات صورت گرفته در یک سطح سیاسی بالا از سوی برخی کشورها به منظور بر طرف کردن نگرانی های اتحادیه اروپا اتخاذ شده است. در همین حال کشورهای بار بادوس، کره جنوبی، ماکائو، مغولستان، پاناما، تونس، امارات متحده عربی و جزیره گرنادا از لیست سیاه اتحادیه اروپا خارج شدند. اتحادیه اروپا اعلام کرد که این تصمیم در راستای تعهد این کشورها گرفته شده است.

مقامات اروپایی اعلام کردند که سخت کار می کنند تا کشورها به اصلاحات مالیاتی آنها متعهد باشند و هدف آنها ارتقاء نظارت مناسب بر مالیات در سطح جهانی است.

همچنین کشورهای ساموآ، بحرین، جزیره ی گوام، جزایر مارشال، پالائو، جزیره ترینیداد و جزیره ی توباگو از جمله کشورهایی هستند که همچنان در فهرست سیاه فرار مالیاتی شرکته ها قرار دارند.

در حال حاضر، ۴۷ کشور در فهرست خاکستری اتحادیه اروپا قرار دارند که متعهد به تغییر قوانین مالیاتی خود شده اند تا همگام با استانداردهای اتحادیه اروپا باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا