استقرار پلیس در ۱۳ گمرک‌ ‌کشور ‌تا پایان سال

استقرار پلیس در ۱۳ گمرک‌ ‌کشور ‌تا پایان سال

بندرعباس – جانشین فرمانده ناجا با تأکید بر اینکه امنیت به نص قانون عام است و در تمام شئونات جامعه و کشور باید جاری شود، گفت: پلیس در ۱۳ گمرک‌ ‌کشور ‌تا پایان سال استقرار خواهد یافت.

 سردار ایوب سلیمانی عصر یکشنبه در مراسم افتتاحیه پلیس امنیت اقتصادی گمرک شهید رجایی، گفت: امروز اگر ما عزتمند هستیم و در دهان سردمدار استکبار جهانی می‌زنیم و توطئه‌های آن‌ها را خنثی کرده و به فتح قله‌های جهانی نزدیک‌تر می‌شویم به دلیل وجود ۲ عنصر اساسی ایثار و شهادت رزمندگان اسلام در دفاع مقدس و ادامه دهندگان راه آنها است.

وی با بیان اینکه اساسا راه نجات کشور و سرافرازی، تمسک و ادامه راه شهداست گفت: امروز رهروان شهدا در ارتش و سپاه کاری کردند که در جنگ تکنولوژیک نیز ما پیروز باشیم و پاسخگوی توطئه‌های دشمنان شویم.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: وقتی وظایف پلیس امنیت اقتصادی را مرور کنید خواهید دید بحث برخورد در فرع کار قرار دارد و این ما هستیم تا برای رزمندگان جبهه اقتصادی تولید امنیت می کنیم و می خواهیم مطمئن شویم این رزمندگان کارشان در امنیت و بدون حاشیه و با سرعت انجام می شود.

جانشین فرمانده ناجا اضافه کرد: ما روز سه شنبه تفاهم نامه ای با سازمان تعزیرات امضا کردیم که خدمت و کمک کنیم به این سازمان که بتواند به چرخه اقتصادی کمک کند و در کل چرخه اقتصاد از تولید تا مصرف پلیس امنیت اقتصادی حضور خواهد داشت.

گلوگاه شهید میرزایی باید هوشمند سازی شود

سردار سلیمانی اضافه کرد: در رابطه با «گلوگاه شهید میرزایی» یکی از شعارهای ما هوشمندسازی پلیس است و به وزیر اقتصاد و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق پیشنهاد دادیم که دستگاه‌های ایکس ری کامیونی خریداری و در این گلوگاه مستقر شود.

جانشین فرمانده ناجا گفت: امروز ما جزئی از این چرخه شدیم و می توانیم مدافع حقوق تمام کسانی باشیم که در این چرخه فعالیت می‌کنند و نگاه ما دفاع از تمام کسانی است که در گمرکات زحمت می‌کشند و می توانیم زبان گویای آن ها شویم.

وی بیان داشت: ما قانون را زیر پا نمی‌گذاریم اما از تمام ظرفیت آن برای خدمت به مردم استفاده می‌کنیم، امروز مبارزه با کسانی که در این گرفتاری‌ها خون ملت را می‌مکند مطالبه عمومی است و ما باید به این مطالبه پاسخ دهیم.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: حداقل ۱۵۷ گمرک در داخل کشور وجود دارد که پیش بینی کردیم تا پایان سال ۱۳ گمرک را به تجهیزات پلیس مجهز کنیم و پلیس گمرک در آنها مستقر شود.

جانشین فرمانده ناجا تاکید کرد: امروز در مرکز مانیتورینگ ما ۱۵ هزار اتوبوس وجود دارد و آن‌ها را رصد می‌کنیم و این پروژه باید در دریا هم اجرا شود و این تبدیل به قانون شده، اما متاسفانه اجرا نشده است.

وی بیان داشت: امروز دیگر نیاز نیست تعقیب و گریز در خلیج فارس راه بیندازیم و باید از طریق جی پی اس و مانیتورینگ ترددها را کنترل کنیم و این مسائل نیازمند همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادها است.

سردارسلیمانی اظهارداشت: ما خدمت به مردم و دولت می‌کنیم و می‌گوییم ابزار به ما بدهید تا کنترل کنیم و اینطور هم کار ما راحت می‌شود و هم بازده کار دولت بالا می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: ما در راستای هوشمند سازی در حال تلاش و به دنبال کنترل جاده‌ها با پهپاد هستیم و تمام مرز ها هم با دوربین کنترل خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا