افزایش تقاضای ایران برای کاغذ چاپ قرآن از بزرگترین تولید کننده اندونزی

 يک شرکت بزرگ توليدکننده اصلی کاغذ در اندونزی پيش بينی کرد با افزايش تقاضای ايران، مصر و لبنان برای کاغذ و چاپ قرآن کريم، ميزان فروش کاغذ برای چاپ اين کتاب آسمانی در سال جاری هفت درصد افزايش می يابد و به 23 هزار و 625 متريک تن می رسد.

به گزارش چاپ و نشر، تارنمای روزنامه ‘جاکارتا پست’ نوشت: شرکت خمير و کاغذ آسيا با قدرانی از کشورهای خاورميانه از جمله ايران، مصر و لبنان اين افزايش را حاصل قدرت تقاضای اين کشورها عنوان کرد.

اين شرکت درحال حاضر حدود 60 درصد از کاغذ مورد نياز چاپ قرآن در جهان و حدود 70 درصد از کاغذ قرآن خاورميانه را تامين می کند. هشت درصد توليد نيز در اندونزی مورد استفاده قرار می گيرد و بقيه آن به ساير کشورهای جهان صادر می شود.
‘سيترا يوليا’ مدير توليد شرکت خمير و کاغذ آسيا در اندونزی، گفت که هر کشوری تقاضای مختص خود را برای کاغذ قرآن دارد. برای نمونه، مصر کاغذ 55 گرمی را ترجيح می دهد، در حالی که لبنان کاغذ 50 گرمی را می پسندد. از آنجايی که اين کاغذها برای کتاب مقدس مسلمانان مورد استفاده قرار می گيرد، نسبت به اين که در فرايند توليد آن هيچ نوع ماده غيرحلالی وجود ندارد، اطمينان کسب می شود. مدير توليد اين شرکت تصريح کرد که در آينده توليد کاغذ حلال برای چاپ قرآن در مدينه در عربستان سعودی را هدف قرار داده ايم. اين شرکت اندونزيايی سال گذشته 22 هزار و 80 متريک تن کاغذ قرآن فروخت که در مقايسه با سال پيش از آن با رشد 7.3 درصدی مواجه بود. اين شرکت کاغذ قرآن را از ‘پالپ کيات هند’ و کارخانه کاغذ در ‘تانگرانگ’، ‘بانتن’ توليد می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا