افزایش درآمدهای مالیاتی در سال ۹۶/ شناسایی ۳۰۰ هزار مودی جدید مالیاتی در سال

تقوی نژاد گفت: در سال ۹۵ میزان درآمدهای مالیاتی نسبت به سال های گذشته پیشی گرفته است و در سال ۹۶ نیز این روند به همین شکل خواهد بود.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، کامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان امورمالیاتی با اشاره به مالیات اصناف گفت: در سال ۹۵ میزان درآمدهای مالیاتی نسبت به سال های گذشته پیشی گرفته است  و در سال ۹۶ نیز این روند به همین شکل خواهد بود.

وی تصریح کرد: درآمدهای مالیاتی و عوارض در قانون بودجه ۹۶، ۱۱۵ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که امیدواریم تحقق پیدا کند.

رئیس کل سازمان امورمالیاتی درخصوص مدیریت فضای جامعه و عدم تأثیرپذیری افکار عمومی از افزایش درآمدهای مالیاتی تأکید کرد: ما همواره اعلام کرده و در سال ۹۵ نیز این شعار را اجرایی کردیم که افزایش درآمدهای مالیاتی تحت هیچ شرایطی مبنی بر فشار بر مودیان موجود نیست.

تقوی نژاد بیان کرد: سعی کرده ایم ازچند طریق افزایش درآمدهای مالیاتی را تامین کنیم که یکی از این راهها  وصول مطالبات است که بخش عمده ای از آنها امسال وصول شده است و درسال آینده نیز ۱۳ هزارمیلیارد تومان رقم قابل توجهی است که باید روی آن متمرکز شویم.

مبارزه قاطع و دائمی با فرارمالیاتی از برنامه های اصلی ما است

معاون وزیراقتصاد و اموردارایی با بیان اینکه روش دیگر افزایش درآمدهای مالیاتی واحدیابی است که به صورت دستی و مکانیزه در سازمان دنبال می شود، افزود: مبارزه قاطع،جدی و دائمی با فرارمالیاتی نیز جزو برنامه های اصلی ما است که امسال نیز موفقیت هایی در این زمینه بدست آورده ایم به طوری که می توان گفت ۴ هزار میلیارد تومان از درآمدهای سال جاری از طریق مبارزه با فرارمالیاتی، شناسایی مودیان جدید و تکمیل بانک های اطلاعاتی است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی در پایان عنوان کرد: در طرح جامعی که از سال ۹۵ آغاز شده و آثار اولیه بهره برداری را ملاحظه می کنیم، ۳۰۰ هزار مودی جدید مالیاتی شناسایی شده اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا