امور تجارت خارجی از طریق سامانه جامع پیگیری شود

[yee_row column-size=”md-column” boxed_layout=”yee-container-fluid” padding_layout=”” style_detail=”” theme_options=”flattern” border_color=”” border=”none” background_image_options=”none” background_image=”” background_color_options=”none” background_color=”” responsive_column_reset=”no” vacolumns=”top” ex_class=”” id=”” visiable=”1″][yee_column width=”1/1″ ors=”” column-size=”md-column” xs-column=”0″ xs-hidden=”” sm-column=”0″ sm-hidden=”” md-column=”0″ md-hidden=”” lg-column=”0″ lg-hidden=”” hidden-print=”visiable” background_image=”” background_color=”” ex_class=”” visiable=”1″][wgt_jce_editor css_animation=”no” ex_class=”” style_detail=”” yee-widget-theme=”default” border_color=”” border=”none” visiable=”1″]{content}

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در نامه ای به اتاق بازرگانی تهران، درخواست کرد که ثبت سفارش کالا و تعیین منشا ارز اعم از بانکی و غیربانکی از طریق سامانه جامع تجارت انجام شود.

به گزارشخبرگزاری مهربه نقل از اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران، با راه‌اندازی سامانه جامع تجارت توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت از فعالان بخش خصوصی خواسته شده است برای انجام امور مربوط به تجارت خارجی از این سامانه استفاده کنند که با سازمان مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز مرتبط است.

در همین راستا نیز محمدرضا مس‌فروش، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت استان تهران، طی نامه‌ای به بهمن عشقی، دبیرکل اتاق تهران، با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع تجارت توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار این شد که فعالان اقتصادی هرگونه عملیات مانند ثبت سفارش واردات و تعیین منشا ارز را در این سامانه پیگیری کنند.

مس‌فروش هم‌چنین از اتاق تهران خواست تا در این مورد اطلاع‌رسانی جامعی به اعضای اتاق تهران و فعالان اقتصادی انجام شود تا در مسیر انجام امور تجاری مشکلی برای بخش خصوصی ایجاد نشود.

نامه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به دبیرکل اتاق تهران در پی نامه یدالله صادقی، سرپرست معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت است که برای سازمان‌ها در تمامی استان‌های کشور ارسال شده است.

متن نامه سرپرست معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت به شرح زیر است:

«در راستای راه‌اندازی سامانه جامع تجارت موضوع بند الف ماده ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به منظور تحقق آیین‌نامه مواد ۵ و ۶ قانون مذکور، سامانه جامع تجارت با هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز آماده بهره‌برداری است. با توجه به اینکه کلیه فصول کتاب مقررات صادرات و واردات در سامانه یادشده بارگذاری شده است، مقرر گردید، کلیه بازرگانان جهت اخذ مجوزهای ورود (ثبت سفارش) و تعیین منشا ارز اعم از بانکی و غیربانکی از طریق سامانه جامع تجارت اقدام نمایند. ضمنا اطلاعات بیشتر راجع به این سامانه در سایت  https://ntcms.ir  مهیا شده است.

{/content}[/wgt_jce_editor][/yee_column][/yee_row]

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا