امکان استفاده بازرگانان ایرانی از حقوق گمرکی ترجیحی اتحادیه اوراسیا

امکان استفاده بازرگانان ایرانی از حقوق گمرکی ترجیحی اتحادیه اوراسیا

سفیر ایران در روسیه با اشاره به برگزاری نمایشگاه اوراسیا در تهران گفت: بازرگانان ایرانی می‌توانند از حقوق گمرکی ترجیحی اتحادیه اوراسیا برخوردار شوند.

کاظم جلالی اظهار کرد: سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو حدود یکماه قبل دعوتنامه ها و اطلاعات مربوط به برگزاری نمایشگاه تخصصی اوراسیا در تهران را دریافت و آنها را برای مراجع اقتصادی بخش دولتی و خصوصی و دبیرخانه اتحادیه اوراسیا در مسکو ارسال کرده‌ایم.

سفیر ایران در روسیه افزود: طی روزهای آینده قرار است دعوتنامه های رسمی از طرف مقامات ذیربط دولتی ایران برای همتایان روسی ارسال شود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مذکور از 28 تا 31 اردیبهشت امسال در تهران از ارسال دعوتنامه‌ای برای رئیس اتاق بازرگانی و صنعت روسیه برای شرکت در نمایشگاه خبر داد و گفت: بر اساس قانون موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اوراسیا، مطابق بند 2 ماده 3 این موافقتنامه هر کدام از کشورها از حقوق گمرکی ترجیحی از مبداء کشور خود برای کشور دیگری برخوردار هستند. بر این اساس تجار ما هم در جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از این کشورها از این حقوق گمرکی ترجیحی برخوردارند.

جلالی  درباره تعرفه‌های گمرکی گفت: با توجه به درصد تخفیف ها و معافیت های گمرکی که بر کالاها اعمال می شود، قیمت تمام شده کالاهای ایرانی در کشور مقصد می تواند کمتر باشد. لذا این می تواند سود مناسبی را عاید صادر کنندگان ایرانی کند. متقابلا گمرک ایران هم تسهیلات خاصی را برای فعالان اقتصادی حوزه اوراسیا در نظر گرفته است.//اکسپورتنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا