انتظار چند ماهه واردات کاغذ تحریر برای تخصیص ارز /وضعیت ادامه یابد کمبود کالا خواهیم داشت

رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با انتقاد از عدم تخصیص ارز برای واردات کاغذ در چندمین ماه متوالی گفت: وضعیت به همین منوال ادامه یابد،‌ سال آینده با افزایش قیمت و کمبود کالا مواجه خواهیم شد.

سید‌حسن میرباقری رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ،مقوا وفرآورده های سلولزی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم با اشاره به عدم تخصیص ارز برای واردات کاغذ گفت: متاسفانه بسیاری از واردکنندگان کاغذ و مقوا بیش از دو ماه است که در نوبت تخصیص ارز هستند، بانک مرکزی هم ترتیب اثری نمی‌دهد، کالاها در گمرک در انتظار ترخیص هستند،‌ اما با توجه به اینکه ارزی اختصاص پیدا نکرده است،‌ امکان ترخیص نیست.

وی ادامه داد: بانک مرکزی و وزارت صمت در جریان باشند که اگر این روند ادامه پیدا کند، هم هزینه تمام شده  کالا افزایش می‌یابد و در نهایت باید مصرف‌کننده نهایی آن را پرداخت کند و هم برای سال آینده ما با کمبود کاغذ و مقوا در ابتدای سال مواجه خواهیم شد.

میرباقری تصریح کرد:  ما در انجمن بارها موضوع را از وزارت صمت و بانک مرکزی پیگیری کردیم اماترتیب اثری داده نمی‌شود،‌ علی‌رغم اینکه ثبت سفارش کالا انجام شده و بر این اساس سفارش به ثبت رسیده است،‌ اکنون باید هزینه‌های بسیار سنگین انبارداری در گمرک را بپردازیم.

وی با بیان این مطلب که انگیزه زیادی برای واردات کاغذ چاپ و تحریر و مقوا در بین واردکنندگان وجود ندارد و با این شیوه‌ها انگیزه‌های موجود نیز از بین خواهد رفت،‌ گفت: سال گذشته ما با همکاری با وزارت صمت و عده‌ای از همکاران خود یکی از باثبات‌ترین بازارهای کالا در کشور را  ایجاد کردیم که توانستیم نیاز مصرف‌کنندگان را به موقع تامین کنیم.

میرباقری تصریح کرد: جای تعجب است که چرا یک عده از نگاه حمایتی دولت به مسئله کاغذ ناراحت هستند و سعی دارند ثبات بازار کاغذ و مقوا را به هم بزنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا