ايران و قرقيزستان، همكاری هاي بانكی را توسعه می دهند

در حاشیه بازدید رئیس جمهوری از کشور قرقیزستان، روساي کل بانک هاي مرکزی ایران و قرقيزستان با يكديگر ديدار و درباره همكاري هاي دوجانبه گفت وگو كردند.


به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در این نشست كه رئیس اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی ایران نيز حضور داشت، ولي اله سيف و عبدی گولوف در زمینه موضوعاتی چون توسعه روابط بانکی در راستای افزایش حجم مبادلات تجاری و گسترش استفاده از ارزهای ملی ریال و صوم در انجام مراودات دوجانبه به بحث و گفت و گو پرداختند.
دكتر سیف در این دیدار، با تشریح نگرش ها و رویکردهای جمهوری اسلامی ایران پس از اجرای برجام و در رابطه با کشورهای همسایه شمالی به ویژه قرقیزستان، گفت: لازم است برای رفع مشکلات و نگرانی های عدیده تجار و فعالان اقتصادی دو کشور، مقدمات تسهیل نقل و انتقالات و تسویه وجوه تجاری از طریق انعقاد هرچه سریعتر یادداشت تفاهم همکاری های بانکی بین بانک های مرکزی دو کشور فراهم شود.

عبدی گولوف نیز ضمن اعلام آمادگی برای برقراری و توسعه همکاری های بانکی با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، گفت: ماه آینده به همراهی هیئتی متشکل از مدیران بانک های قرقیزی برای دیدار با نمایندگان شبکه بانکی ایران، به تهران سفر خواهم کرد تا هرچه سریعتر همکاری های بانکی در همه ابعاد، آغاز شود.

۳دی ۱۳۹۵بانک مرکزی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا