بررسی افزایش تعرفه گمرک کاغذ در برنامه ششم توسعه

با توجه به اینکه با افزایش تعرفه گمرک کاغذ نه وارد کنندگان و نه تولید کنندگان کاغذ متضرر نشوند، این موضوع در برنامه ششم توسعه برای پیدا کردن یک نقطه بهینه در حال بررسی است.

محمدباقر نوبخت معون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه ریزی کشور، در گفتگو با خبرنگار  حوزه ادبیات گروه فرهنگیباشگاه خبرنگاران جوان ؛ درباره موضوع افزایش تعرفه گمرک کاغذ و تصمیم دولت در این زمینه گفت: بحث افزایش تعرفه گمرک کاغذ دو جانبه است که از یک طرف واحد های تولید داخل برای اینکه بتوانند بازار امن را با محصولات ملی انباشته کنند، اظهار نظر می کنند و به همین دلیل ما باید با تعرفه سنگین جلوی واردات کاغذ را بگیریم تا فروش محصولات داخل را فراهم کنیم.
وی ادامه داد: از طرف دیگر تولیدات داخل ما با وجود کیفیت برای پاسخگویی به نیاز کافی نیست و به دلیل اینکه ما از واردات مستغنی نیستیم و اگر تعرفه کاغذ ها بالا باشد، به دنبال آن قیمت کاغذ افزایش می یابد و به عنوان یک مانع بر روی انتشار کتاب در کشور می شود، باید برای جلوگیری از این مشکل به واردات کاغذ هم توجه داشته باشیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در پایان اظهار داشت: ما در خصوص افزایش تعرفه گمرک کاغذ باید یک نقطه بهینه پیدا کنیم و این کاری است که ما در حال حاضر در برنامه ششم توسعه کشور فراهم کردیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا