برنامه‌ریزی برای تأسیس 12 کمیسیون در اتاق ایران و اوکراین

حمیدرضا قادی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اوکراین: کسانی که مایل به همکاری اقتصادی با اوکراین هستند می‌توانند با اتاق مشترک ایران و اوکراین و دبیرخانه اتاق تماس بگیرند و اتاق مشترک بلافاصله برای آن‌ها در رشته کاری مورد نیازشان برنامه‌ریزی خواهد کرد.

از جمله این کمیسیون‌ها، کمیسیون بازرگانی و صنایع و معادن؛ سرمایه‌گذاری و بانکی و مالی؛ کمیسیون کشاورزی، غذایی، ارگانیک و کشت فراسرزمینی؛ انرژی، نفت، پتروشیمی و صنایع وابسته؛ پزشکی و دارویی و صنایع وابسته است.

وی مهم‌ترین کمیسیون را نیز کمیسیون حقوقی و امور قراردادها برشمرد و اشراف این کمیسیون به قوانین را کمک بزرگی برای بازرگانان دانست.

قادی همچنین عناوین دیگر کمیسیون‌ها را اینگونه فهرست کرد: کمیسیون‌های IT، مخابرات و الکترونیک؛ عمران و فنی و مهندسی؛ نمایشگاهی، همایش‌های تجاری، روابط عمومی و امور بین‌الملل و تشریفات؛ گردشگری و فرهنگی؛ خدمات بازرگانی، حمل‌ونقل، بیمه، گمرک و طرح و برنامه.
قادی گفت: در سفر با رئیس‌جمهور و هیات بازرگانی اوکراین به گرجستان بحث ترانزیت حمل‌ونقل کالا از گرجستان را مطرح واستقبال کردند؛ به‌طوری‌که کالا از طریق اوکراین به گرجستان و از طریق آذربایجان به ایران و بالعکس حمل شود. این مسیر بسیار مطمئن است و با قیمت ارزان‌تری حمل‌ونقل در آن انجام خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا