برپایی سالن ویژه ماشین‌آلات در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی

جلیل غفاری، رئیس هیئت مدیره شرکت صنوف تولیدی و خدمات فنی تهران و مجری نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ از ثبت‌نام 700 غرفه‌دار در این دوره نمایشگاه خبر داد و گفت:‌ تاکنون بالغ بر 18 هزار متر مربع از فضای نمایشگاهی پر شده است. سه هزار متر دیگر نیز باقی مانده است که طی روزهای آینده جانمایی خواهند شد.

وی با بیان این مطلب که آمار شرکت‌هایداخلی شرکت‌کننده و شرکت‌های خارجی هنوز آماده نیست،‌ گفت از این 18 هزار متر فضای اختصاص داده شده حدود 10 درصد یعنی 1800 متر مربع به شرکت‌های خارجی اختصاص پیدا کرده است.

وی از حضور شرکت‌هایی از کشورهای ایتالیا، آلمان، ترکیه، چین و … خبر داد و گفت:‌ در مجموع شرکت‌هایی از 13 کشور جهان در این دوره شرکت دارند که ترکیه و چین به صورت پاویون حضور خواهند داشت.

غفاری‌رهبر با اشاره به حضور شرکت‌های خارجی تولید‌کننده محصولات چاپی گفت:‌ در این دوره اغلب شرکت‌های تولیدی مواد اولیه از جمله مرکب‌سازی حضور دارند‌، هم‌چنین برخی شرکت‌های ماشین‌سازی نیز حضور دارند.

رئیس اتحادیه صحافان در پاسخ به اینکه چرا در نمایشگاه امسال نیز همچون سال گذشته برندهای مطرح تجاری در صنعت چاپ حضور ندارند،‌ گفت:‌ مشکل اصلی ما در این زمینه تاریخ برگزاری نمایشگاه است که مصادف با تعطیلات کریسمس در اروپاست. ما بارها درخواست کردیم که سازمان شرکت‌های نمایشگاهی تاریخ را تغییر دهد،‌ چرا که در صنعت چاپ 90 درصد ماشین‌آلات و مواد اولیه مصرفی وارداتی است و بهتر است حضور شرکت‌ها و برندهای مشهور تجاری را نیز داشته باشیم. امسال به این درخواست‌ها پاسخ داده شده و 5 روز تاریخ نمایشگاه تغییر کرد،‌ اما ما نیازمند تغییراتی گسترده تر هستیم.

وی بزرگترین تغییر این دوره نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی را افزایش 30 درصدی متراژ دانست و گفت:‌ در این دوره درصدد هستیم تا سالن مخصوصی برای ماشین‌آلات چاپ و بسته‌بندی داشته باشیم،‌ سالن‌های 20 و 22 به این منظور اختصاص پیدا خواهد کرد و قرار است ماشین‌آلاتی از کشورهای مختلف به نمایش گذاشته شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا