تاکنون هیچ کالایی بدون درج قیمت مصرف‌کننده عرضه نشده است/ زمان اجرای طرح تغییر نحوه قیمت‌گذاری کالاها از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود

مدیر کل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت:

تاکنون تاکنون هیچ کالایی بدون درج قیمت مصرف‌کننده عرضه نشده است و پیش از اجرایی شدن این طرح، از تمامی دستگاه‌ها مرتبط استعلامات لازم دریافت و هماهنگی لازم با رسانه‌ها برای جلوگیری از نشر مطالبی که منجر به بروز نگرانی در مصرف‌کنندگان و بی‌نظمی در سطح بازار شود، انجام خواهد شد.

مطالب منتشر شده از سوی برخی رسانه‌ها در رابطه با اجرای حذف قیمت کالا توسط برخی تولیدکنندگان خلاف واقع است و سبب ایجاد نگرانی‌ برای مردم می شود.

بر اساس هماهنگی‌ها و اطلاع رسانی‌های صورت گرفته با واحدهای تولیدی و توزیعی درخصوص به تعویق افتادن اجرای طرح و نیز رصد مستمر واحدهای خرده‌فروشی، تاکنون اقدامی درخصوص عرضه اقلام مشمول از سوی واحدهای تولیدی بدون درج قیمت مصرف‌کننده صورت نگرفته است.

با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت زمان اجرای طرح “تغییر اطلاع رسانی قیمت برخی از کالاها در خرده‌فروشی” تا زمان بررسی جامع‌تر و اطمینان از زیرساخت‌های لازمه جهت اجرای مناسب و صحیح به زمان مناسب‌تر موکول شد.

گفتنی است که قبل از ارایه مجدد و اجرایی شدن این طرح، از تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های ذ‌ی‌ربط استعلامات لازم دریافت خواهد شد و جهت اطلاع‌رسانی مناسب در اختیار رسانه‌ها قرار داده می‌شود.

تعویق اجرای طرح “اطلاع رسانی قیمت برخی از کالاها در خرده‌فروشی” به تمامی انجمن‌ها و تشکل‌های مرتبط جهت اطلاع‌رسانی مناسب و برخورد با تخلفات احتمالی ابلاغ شده است و علاوه بر این نامه ای جهت جلوگیری از عدم درج قیمت توسط واحدهای تولیدی و توزیع اقلام فاقد قیمت در سطح عرضه و اقدامات نظارتی و کنترلی لازم نیز ارسال شده است.

رسیدگی به شکایات و برخورد با تخلفات پیرامون قیمت‌گذاری همچنان از سوی دستگاه‌های متولی از جمله سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی در حال انجام است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا