تعرفه کاغذهای بسته‌بندی و کارتنی به ۱۰ درصد رسید

[yee_row column-size=”md-column” boxed_layout=”yee-container-fluid” padding_layout=”” style_detail=”” theme_options=”flattern” border_color=”” border=”none” background_image_options=”none” background_image=”” background_color_options=”none” background_color=”” responsive_column_reset=”no” vacolumns=”top” ex_class=”” id=”” visiable=”1″][yee_column width=”1/1″ ors=”” column-size=”md-column” xs-column=”0″ xs-hidden=”” sm-column=”0″ sm-hidden=”” md-column=”0″ md-hidden=”” lg-column=”0″ lg-hidden=”” hidden-print=”visiable” background_image=”” background_color=”” ex_class=”” visiable=”1″][wgt_jce_editor css_animation=”no” ex_class=”” style_detail=”” yee-widget-theme=”default” border_color=”” border=”none” visiable=”1″]{content}

طبق توافق سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا و انجمن تولیدکنندگان کارتن و ورق تعرفه متغیر کاغذهای بسته‌بندی و کارتنی که بین ۵ تا ۱۰ درصد متغیر بود،‌ ثابت و ۱۰ درصد شد.

139509141618431189371764

به گزارش خبرنگار فرهنگیباشگاه خبرنگاران پویا، طبق توافق سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا و انجمن تولیدکنندگان کارتن و ورق تعرفه کاغذهای بسته‌بندی و کارتنی ثابت شد.

براساس این توافق تعرفه کاغذ بسته‌بندی و کارتنی که از 5 تا 10 درصد متغییر بود،‌ تبدیل به 10 درصد شد تا تعرفه رقم ثابتی باشد،‌ پیش از این که تعرفه بین 5 تا 10درصد متغییر بود،‌ سوءاستفاده‌هایی از سوی برخی واردکنندگان انجام می‌شد و همه نوع کالای وارداتی بال 5 درصد تعرفه به ثبت می‌رسید.

سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا و انجمن تولیدکنندگان کارتن و ورق صورتجلسه‌ای به این منظور تنظیم کرده که به وزارت صنعت ارائه شده است.

پیش از این نیز پیشنهاد افزایش تعرفه واردات کاغذ تحریر و روزنامه از 5 به 10 درصد از سوی تولیدکنندگان کاغذ به وزارت صنعت ارائه شده بود. تاکنون دوبار بحث بررسی این پیشنهاد در کمیسوین ماده اتاق بازرگانی مطرح شده است که به دلیل به حدنصاب نرسیدن تعداد اعضای جلسه،‌ هنوز جلسه رسیدگی به این پیشنهاد برگزار نشده است.

افزایش تعرفه واردات کاغذ چاپ و تحریر مخاتلفان بسیاری در رمیان صنف مصرف‌کنندگان کاغذ داشته است،‌ با این وجود تولیدکنندگان معتقد هستند،‌ افزایش تعرفه می‌تواند مصرف‌کنندگان را به سمت تولید کاغذ داخل هدایت کند.

{/content}[/wgt_jce_editor][/yee_column][/yee_row]

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا