تعیین سقف ۵۰۰ هزار دلاری برای واردات کالاهای جدید

تعیین سقف ۵۰۰ هزار دلاری برای واردات کالاهای جدید

صدیف بیک‌زاده، مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

محدودیت واردات برای کالاها با تعرفه جدید برداشته شده و از این پس تجار و بازرگانان می‌توانند تا سقف ۵۰۰ هزار دلار نسبت به ثبت سفارش و واردات کالاهای جدید اقدام کنند. بخشنامه مربوط به این دستورالعمل جدید طی چند روز آینده از سوی وزیر صمت ابلاغ خواهد شد.

این تصمیم در راستای رفع نیازهای بخش تولید در کشور گرفته شده و صاحبان کارت بازرگانی بر اساس رشته فعالیت‌هایی که در کارت بازرگانی آنها ثبت شده و طی سال‌‌های ۹۷ و ۹۸ به دلیل محدودیت‌های ارزی واردات روی تعرفه موردنظر نداشته‌اند، طی امسال و سال آینده می‌توانند تا سقف ۵۰۰ هزار دلار روی کالاهای جدید واردات داشته باشند.

سقف واردات برای برخی کالاها از جمله کاغذ، لاستیک، مواد اولیه تولید لوازم خانگی و قطعات خودرو، که طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ واردات محدودی داشته‌، نیز برداشته می‌شود.

لازم به ذکر است که به دنبال که پیش از این و در پی تصمیمات ارزی دولت، میانگین ارزش واردات سال‌های ۹۷ و ۹۸ برای واردات سال ۹۹ تعیین شده بود و اجازه واردات برخی کالاها فقط به شرکت‌هایی داده می‌شد که سابقه واردات آن را طی سال‌های گذشته داشتند و شرکت‌های دیگر امکان واردات کالاها با تعرفه جدید را نداشتند./

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا