تلاش برای تأمین کاغذ ناشران قبل از نمایشگاه کتاب

کاغذهای احتکاری در سامانه توزیع قرار نگرفت
نماینده معاونت فرهنگی در کارگروه کاغذ از تلاش برای تأمین کاغذ ناشران تا پیش از نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت: کاغذهایی که در سامانه توزیع قرار گرفتند،‌ صفر تا صدش را کارگروه ساماندهی کرده و کاغذهای احتکاری کشف شده به این سامانه وارد نشدند. احمد کمالی‌نژاد، نماینده معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در کارگروه کاغذ از تلاش برای تأمین کاغذ ناشران تا پیش از آغاز نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت:‌ تاکنون در سامانه کاغذ بالغ بر 21 هزار درخواست کاغذ داشته‌ایم که حجم قابل توجهی از این درخواست‌ها پاسخ داده شده است.
وی ادامه داد: اتحادیه شرکت‌های تعاونی ناشران آشنا مدیریت سامانه توزیع کاغذ را بر عهده دارد و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این کار نظارت دارد. ناشران با ورود به این سامانه اطلاعات نشر خود را بارگذاری می‌کنند و پس از بررسی اطلاعات آن‌ها توسط اداره کتاب کار به مرحله تخصیص کاغذ می‌رسد. کاغذ نیز بر اساس عملکرد ناشر در سه سال اخیر توزیع پیدا می‌کند.

کمالی‌نژاد تصریح کرد:‌ درخواست‌ها در این سامانه در دو مورد اصلی کنترل می‌شود؛ نخست اینکه اطلاعات ثبتی ناشر صحیح بارگذاری شده باشد و دیگر اینکه مبنای تخصیص کاغذ عملکرد ناشر در سه سال اخیر یعنی در فاصله سال‌های 95، 96 و 97 است. وی ادامه داد: اکنون نیز خوشبختانه توزیع کاغذ در حال انجام است و تلاش ما این است که همه ناشران حداقل یکبار از کاغذهای کارگروه بهره‌مند شوند.

کمالی نژاد با اشاره به فعالیت واردکنندگان برای واردات کاغذ تا پایان سال تصریح کرد: اکنون حداقل سه محموله دیگر نیز در گمرک و در انتظار ترخیص داریم که به محض رسیدن بار در شبکه توزیع قرار خواهد گرفت.

وی در پاسخ به اینکه آیا کاغذهای کشف شده از انبارهای احتکار نیز به چرخه توزیع وارد شده است،‌ توضیح داد:کاغذی که در چرخه توزیع قرار گرفته است، صفر تا صدش را کارگروه ساماندهی کرده و کاغذی از انبارهای احتکار کشف شده در شبکه توزیع قرار نگرفته است. اصلاً من اطلاعی از کاغذهای کشف‌شده ندارم. پیش از این نیز خود واردکننده‌ها کاغذهایشان را در اختیار کارگروه برای توزیع قرار داده بودند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا