تورم سالانه کالاهای وارداتی در زمستان ۹۹ به ۵۳۴.۶ درصد رسید

تورم سالانه کالاهای وارداتی در زمستان ۹۹ به ۵۳۴.۶ درصد رسید/ بیشترین تورم برای ماشين آلات و وسايل مكانيكى وبرقى ثبت شد

به گزارش مرکز آمار تغییرات شاخص قیمت كالاهاي وارداتي مبتنی بر داد‌ه‌های ریالی در فصل زمستان ۰۰ نسبت به فصل قبل، ۴۵.۴ درصد (با کاهش ۱۳.۹واحد درسی نسبت به تورم فصل پاییز) و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۵۵۸.۳ درصد افزایش یافته که این نرخ در مقایسه با تورم نقطه به نقطه پاییز ۳۰.۶واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.
تغییرات شاخص قیمت كالاهاي وارداتي مبتنی بر داده‌های دلاری نیز در فصل زمستان ۹۹ نسبت به فصل قبل، ۱۲.۸ درصد افزايش (افزایش ۲.۸درصدی در مقایسه با تورم فصل پاییز) داشته و نسبت به فصل مشابه سال قبل نیز۵۶.۱ درصد افزایش یافته‌است. این نرخ در مقایسه با تورم نقطه به نقطه پاییز ۵.۹واحد درصد زیاد شده است.
کمترین نرخ تورم فصلی ریالی مربوط به گروه «خمیر چوب یا سایر موارد الیافی سلولزی و …» با ۴.۸درصد و بیشترین مربوط به گروه « آلات و دستگاه‌های اپتیک، عکاسی، سینماتوگرافی و…» با ۹۹.۱ درصد است.
کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه در بخش ریالی مربوط به گروه « چوب و اشياء چوبى، زغال چوب، چوب پنبه و..»(۱۰.۸ درصد) و بیشترین نرخ مربوط به گروه «آلات و دستگاه‌های اپتیک، عکاسی، سینماتوگرافی و…» (۶۸۹.۱ درصد) است.
کمترین نرخ تورم سالانه در بخش ریالی مربوط به گروه «چوب و اشياء چوبى، زغال چوب، چوب پنبه و…» (۷.۳ درصد) و بیشترین نرخ مربوط به گروه«ماشين آلات و وسايل مكانيكى؛ ادوات برقى؛ اجزاء و قطعات آنها و…» (۶۰۳.۴ درصد) است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا