جلسه هیئت مدیره انجمن با جناب دکتر پیمان پاک معاون محترم وزیر صمت وریاست سازمان توسعه تجارت

اطلاع رسانی و گزارش جلسه

جلسه هیئت مدیره انجمن با جناب دکتر پیمان پاک معاون محترم وزیر صمت وریاست سازمان توسعه تجارت

اعضای محترم انجمن واردکنندگان کاغذ،مقوا و فراورده های سلولزی ایران

به اطلاع می رساندپس ازپیگیری فراوان امروز جلسه هیئت مدیره انجمن باجناب دکتر پیمان پاک معاون محترم وزیر صمت و ریاست محترم سازمان توسعه تجارت و با حضور مدیران آن سازمان ازجمله جناب مهندس عباسپور مدیرکل محترم دفترمقررات صادرات و واردات برگزار گردید.
دراین جلسه هیئت مدیره انجمن ضمن تشریح شرایط واردات و وضعیت بازارداخلی کاغذ و مقوا وفراورده های سلولزی و شرایط تولید وعرضه بازارهای جهانی ، مسائل و موانع موجود درفرآیند واردات وخصوصا موضوع تغییرات اخیر سامانه جامع که موجب توقف روند واردات اعضای انجمن گردیده و نهایتا موجب دپوی کالا درگمرکات و بی اعتباری واردکنندگان در مقابل فروشندگان خارجی و نیز بهم خوردن تعادل وثبات بازار میشود را مطرح نمودند.
سپس درادامه جلسه جناب آقای میرباقری درخواست انجمن ، برای حذف سقف و سابقه را مطرح نمودند و راهکارها ودلایل انجمن را برای اهمیت انجام و پیگیری این امر که کمک شایانی به تنظیم وتعادل بازار برحسب نیاز کشور ومصرف کنندگان می نماید را تشریح کردند.
همچنین سایر شرایط وموانع و قوانین مربوط به واردات انواع کاغذ ومقوا وفراورده های سلولزی و سامانه جامع تجارت نیزمطرح شد وتوسط دکتر پیمان پاک و مسئولان محترم حاضر درجلسه بحث و بررسی گردید.

سپس جناب دکتر پیمان پاک ضمن تاکید بر سیاستهای دولت بر تسهیل فرآیندهای تجاری موثر بر تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع وتولید وصادرات کشور ، قول مساعدت وهمکاری برای مشکلات مطروحه را دادند و اعلام نمودند درخصوص کاهش مشکلات دستور اقدامات و پیگیری های لازم را صادر می نمایند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا