جلسه هیات مدیره انجمن با مجریان بیست و دومین نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران

طی دعوت به عمل آمده از ستاد اجرایی برگزارکننده بیست و دومین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی تهران، جلسه ای در دفتر انجمن واردکنندگان در این خصوص تشکیل گردید.

در این جلسه که با محوریت  انعکاس نظرات و انتقادات اعضا انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا در خصوص نحوه و ساختار اجرایی نمایشگاه مذکور منعقد گردید آقایان جلیل غفاری رهبر ریاست محترم هیات مدیره شرکت صنوف تولیدی و خدمات فنی تهران و جناب آقای عابدین ریاست محترم اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ  به عنوان مجریان و مسولیناین دوره از  نمایشگاه حضور یافتند.

ریاست انجمن واردکنندگان ،ضمن خوش آمد گویی و  ارایه نقطه نظرات انجمن و اعتراضات اعضا در خصوص تاریخ و نحوه اجرای  نمایشگاه ،بر لزوم همکاری و همفکری تمامی اعضا خانواده بزرگ چاپ و بسته بندی  در ارتقا سطح کیفی برگزاری نمایشگاه تاکید داشتند.

در ادامه هیات مدیره انجمن  بصورت فهرست وار به بخشی از مشکلات اساسی در خصوص امور اجرایی نمایشگاه اشاره داشتند.

1-      طرح موضوع اجبار مشارکت کنندگان در قبول بحث اسپانسرشیپی در نمایشگاه

2-      طرح موضوع نارضایتی شدید اعضا از تاریخ و ساعت و مدت زمان کوتاه  برگزاری نمایشگاه

3-      طرح موضوع ضعف برنامه ریزی و فرصت سوزی در بهره گیری از همایش های همزمان و همسو با موضوع نمایشگاه جهت ارتقا سطح کیفی

4-      طرح موضوع غیرقانونی بودن اخذ وجه نقدی ( اسکناس ) برای هزینه غرفه های ارزی با توجه به قوانین بین المللی ضد پولشویی و محدودیت  شرکتهای خارجی و نمایندگان آنها  در پرداختهای نقدی ارزی

 (رجوع شود به ANTI-MONEY LAUNDERING COMPLIANCE Guide)

5-      طرح موضوع عدم رعایت و لحظا نمودن  رتبه ،قدمت ،جایگاه و هزینه پرداختی (در قیاس ارزی و ریالی) در جانمایی غرفه ها به طوری که عمدتا حق و حقوق غرفه داران ارزی رعایت نمیگردد.

6-       تاکید و اشاره به لزوم ارایه گواهی معتبر ارزش افزوده و فاکتور رسمی در خصوص هزینه اجاره فضای غرفه

7-      عدم برنامه ریزی صحیح و  هدف گزاری مناسب  

در ادامه آقایان غفاری و عابدین به ارایه توضیحاتی در خصوص شفاف سازی موضوع بدهی مالیاتی شرکت برگزار کننده پرداختند و عنوان داشتند که موضوع بصورت کامل با مراجع ذیربط حل و فصل گردیده است. همچنین در خصوص سایر انتقادات عنوان داشتند که ستاد اجرایی و شرکت صنوف تولیدی و خدمات فنی صرفا به عنوان مجری نمایشگاه بوده و بعضا خود بارها در سنوات گذشته نسبت به برخی از موارد مطروحه و انقادات ، جلسات متعددی با سازمان نمایشگاهها داشته اند که به دلایل مختلف ترتیب اثری در بهبود وضعیت اجرای نمایشگاه از باب تاریخ ،مدت زمان اجرا و ساعت اجرای نمایشگاه داده نشده است.

همچنین در این جلسه از سوی مجریان به ایجاد فضای تعامل بهتر با مشارکت کنندگان و تغییر برخی از پارامترهای اجرایی در راستای بهبود وضعیت اجرای نمایشگاه در این دوره تاکید گردید و اعلام داشتند ایجاد تغییرات در نحوه اطلاع رسانی  و همچنین تلاش برای بهبود وضعیت جانمایی صورت پذیرفته است. همچنین اعلام داشتند که به هیچ عنوان اجباری در خصوص پذیرش اجباری حامی ویژه مالی” از سوی هیات اجرایی متوجه مشارکت کنندگان در نمایشگاه بیست و دوم نمیباشد.

بهیود وضعیت جانمایی اعضا انجمن ،ارایه فاکتور رسمی ،ارایه سرویس تبلیغاتی مناسب برای انجمن و افزایش سطح کیفی این دوره از نمایشگاه ،را میتوان به عنوان  دیگر تعهدات عنوان شده در این جلسه از سوی هیات اجرایی بیست و دومین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی به اعضای انجمن نامبرد.

انجمن واردکنندگان با تاکید مجدد بر لزوم برگزاری هدفمند ،برنامه ریزی شده و تاثیر گزار نمایشگاه تهران در سطح ملی و منطقه ای ،ضمن قدردانی از قبول دعوت و مسولیت پذیری مجریان نمایشگاه در این خصوص، اعلام داشت در صورت ادامه روند فعلی و عدم تغییر پارامترهای اساسی (نظیر برنامه ریزی ،زمان و تاریخ اجرا و..)  باید در خصوص نحوه اجرای نمایشگاه  تمهیدات جدیدی اندیشیده شود.

لازم به ذکر است نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران با توجه به ارتقا رتبه و افزایش هزینه مشارکت امسال نیز همچون چند دوره اخیر در واپسین روزهای ماه دسامبر میلادی و در تاریخ 2 لغایت 5 دی ماهه 1394 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار میگردد.

با عنایت به تحولات اخیر در زمینه امور بین المللی و بازگشایی نسبی فضای کسب و کار قطعا این دوره از حیث اجرا و سطح استقبال مشارکت داخلی و خارجی از اهیمت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

 

امید است با همدلی و حسن تعامل فی مابین تمامی صاحبنظران این عرصه ، تنها رویداد و رخداد تجاری تخصصی و بین المللی در صنعت چاپ و بسته بندی و ماشین آلات وابسته  از نظر قدمت و سطح مشارکت  -که به نوعی آبروی صنعت عظیم چاپ و بسته بندی نیز می باشد-  بهتر از گذشته و در شان کشور عزیزمان برگزار گردد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا