دره سیلیکون به زودی شاهد مهاجرت دسته جمعی شرکت های فناوری خواهد بود

گلن کلمن، مدیرعامل Redfin می گوید: جستجوی آمازون برای پیدا کردن دفتر مرکزی دوم در خارج از سیاتل، آغاز خروج شرکت های فناوری از شهرهای ساحلی گران به مکان های ارزان تر در داخل کشور است.

کلمن به سی ان بی سی گفت: دره سیلیکون در حال ترک دره سیلیکون است. این اتفاقی است که در حال رخ دادن است. شرکت های فناوری در حال ترک دره سیلیکون هستند.  

او ادامه داد: شرکت های فناوری و شرکت های وال استریت به دنبال استعدادها هستند و استعدادها هم به دنبال مسکن ارزان قیمت می گردند.

کلمن، رییس شرکت املاک و مستغلات آنلاین و شرکت داده، پیش بینی می کند شرکت ها می خواهند از شهرهای ساحلی به دلیل نرخ های مالیات بالاتر که اخیر در لایحه مالیاتی جمهوری خواهان صادر شده، دوری کنند.

به گفته او، شهرهای پرجمعیت و  گران قیمت، اهالی کسب و کار و ساکنانشان را از دست می دهند.

گوگل، مهندسان بیشتری را خارج از دره سیلیکون نسبت به داخل دره سیلیکون استخدام می کند. اگر گوگل نتواند از عهده دره سیلیکون برآید، هیچ کس دیگر هم نمی تواند.

کلمن می گوید: این مهاجرت دسته جمعی به مرکز کشور خواهد بود. از شهرهای پرجمعیت که از لحاظ اقتصادی 5 یا 10 سال پیش مرده اند.

به اعتقاد کلمن، شهرهایی مانند دنور، سن آنتونیو و هیوستون، هاب های جدید بعدی خواهند بود. جمعیت دنور در سال 2016، 693 هزار نفر بود که نسبت به سال 2010، رشد 15.48 درصدی داشته است. به این ترتیب سال گذشته این شهر، نوزدهمین شهر پرجمعیت امریکا بود.

سن آنتونیو، هفتمین شهر پرجمعیت امریکا است. هیوستون، پرجمعیت ترین شهر ایالت تگزاس است و چهارمین شهر پرجمعیت در ایالات متحده به حساب می آید. اواسط قرن بیستم، هیوستون مرکز پزشکی تگزاس بود.

او ادامه داد: زمانی ما در کالیفرنیا آینده را در اختیار داشتیم و احساس می کردیم همه چیز برای اولین بار در آنجا اتفاق خواهد بود. اما اکنون مرکز کشور اعتماد به نفس بیشتری دارد. مردم در دیترویت و تگزاس فکر می کنند آینده خود را خواهند داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا