دولت برنامه‌ای برای حدف ارز ترجیحی ندارد

دولت برنامه‌ای برای حدف ارز ترجیحی ندارد

حسین مدرس خیابانی، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی می‌گوید: دولت برنامه‌ای برای حذف ارز ترجیحی ندارد و امسال نیز بیش از نیاز سالانه کشور کالای اساسی وارد شده است.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: اینکه برخی کالاها به سمت بندر امام خمینی و انبارهای جنوبی کشور منتقل می‌شوند به سبب انباشت کالا و دپو جهت تکمیل ذخایر کشور است به این یعنی که ما بیش از مصرف جاری سال 98، این کالاها را وارد کرده‌ایم.

حسین مدرس خیابانی در خصوص قیمت کالاهای اساسی و نگرانی برخی‌ها به دلیل موج بعدی تورم به‌خصوص در ایام عید گفت: دولت همه تلاش خود را می‌کند که کالاها در سال جاری دیگر گران نشوند و امیدوار هستیم که دیگر موج تورم نداشته باشیم.

وی در خصوص وضعیت تأمین کالاهای اساسی گفت: اکنون در وضعیت خوبی در بحث تأمین کالاهای اساسی به سر می‌بریم. علاوه بر اینکه نیاز جاری کشور کاملاً تأمین شده است ذخایر استراتژیک نیز در حال تکمیل است.

 خیابانی با اشاره به انتشار برخی اخبار در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر انتقال برخی کالاها به سمت جنوب کشور گفت: اینکه برخی کالاها به سمت بندر امام خمینی و انبارهای جنوبی کشور منتقل می‌شوند به سبب انباشت کالا و دپو جهت تکمیل ذخایر کشور است، به این معنی که ما بیش از مصرف جاری سال 98، این کالاها را وارد کردیم.

وی در خصوص حذف ارز 4200 تومانی گفت: دولت فعلاً هیچ برنامه‌ای برای حذف این ارز ندارد و مطابق مصوبات قبلی، برخی کالاها با استفاده از این ارز یارانه‌ای وارد می‌شود.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: اگر این ارز به‌صورت هدفمند توزیع شود و تأثیرگذاری مستقیم بر روی قیمت‌ها داشته باشد باید تلاش کرد که روند پرداخت آن حفظ شود ولی آنجایی که فایده ندارد و باز هم کالا به قیمت گران‌تر عرضه می‌شود ما آن را حذف خواهیم کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا