روند رو به افزایش قیمت کاغذ تحریر/ نارضایتی تولیدکنندگان از بازار جدی است

[yee_row column-size=”md-column” boxed_layout=”yee-container-fluid” padding_layout=”” style_detail=”” theme_options=”flattern” border_color=”” border=”none” background_image_options=”none” background_image=”” background_color_options=”none” background_color=”” responsive_column_reset=”no” vacolumns=”top” ex_class=”” id=”” visiable=”1″][yee_column width=”1/1″ ors=”” column-size=”md-column” xs-column=”0″ xs-hidden=”” sm-column=”0″ sm-hidden=”” md-column=”0″ md-hidden=”” lg-column=”0″ lg-hidden=”” hidden-print=”visiable” background_image=”” background_color=”” ex_class=”” visiable=”1″][wgt_jce_editor css_animation=”no” ex_class=”” style_detail=”” yee-widget-theme=”default” border_color=”” border=”none” visiable=”1″]{content}

دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا گفت: قیمت کاغذ سفید در بازار در ماه‌‌های پایانی سال رو به افزایش بوده و پیش‌بینی می‌شود که این روند در سال ۹۶ نیز حفظ شود.

ابوالفضل روغنی گلپایگانی، دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران «پویا»،‌ از رو به افزایش بودن قیمت کاغذ در بازار در ماه‌های پایان سال خبر داد و گفت:‌ وضعیت بازار کاغذ اکنون چندان بد نیست، هم در بخش کاغذ بسته‌بندی و هم کاغذ تحریر رو به افزایش است، چرا که نرخ کاغذ در بازارهای جهانی نیز رو به افزایش است،‌ علاوه بر آن بالا و پایین شدن نرخ ارز نیز قیمت کاغذ تحریر را اندکی افزایش داده است.

وی با بیان این مطلب که افزایش نسبی قیمت کاغذ در سه ماهه پایانی سال طبیعی است،‌ گفت: امسال به تبع این افزایش قیمت خمیر نیز افزایش داشته است،‌ بنابراین پیش‌بینی ما این است که سال آینده شاهد افزایش قیمت کاغذ باشیم. مهمترین دلیل برای این افزایش قیمت نیز تصمیم دولت به یکسان سازی نرخ ارز است،‌ این یکسان‌سازی اگرچه در دولت یازدهم محقق نشده و نمی‌شود،‌ اما در دولت دوازدهم حتما اجرایی خواهد شد و رو به بالا نیز انجام می‌شود.بنابراین روی بازار کاغذ تأثیری جدی خواهد گذاشت.

روغنی در پاسخ به اینکه پیش‌بینی شما از وضعیت سال آینده کاغذ چیست،‌ گفت:‌ پیش بینی من این است که سال آینده بازار کاغذ حتماً از رکود بیرون می‌آید،‌ چرا که هم افزایش درآمدهای نفتی را داریم و هم افزایش نرخ ارز را.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی سال 95 را سال خوبی برای بازار کاغذ ارزیابی نکرد و افزود:‌ امسال سال خوبی نبود، به هیچ وجه تولیدکنندگان کاغذ راضی نبودند،‌ عمده شرکتها دچار مشکل شدند، سود جدی در تولید کاغذ وجود نداشت‌، چرا که عدم افزایش قیمت در کنار افزایش هزینه‌هایی چون بیمه، مالیات، سوخت و .. در آمد را به طور جدی کاهش داد.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه تولید کاغذ سفید نسیت به سال گذشته کاهش را تجربه کردیم، اما در زمینه کاغذهای بسته‌بندی تولید افزایش داشته است‌، تقریباً دو شرکت جدید نیز وارد مدار تولید کشور شده‌اند که توانستند در بازار کاغذ بسته‌بندی به لحاظ حجم تولید مؤثر واقع شوند.

{/content}[/wgt_jce_editor][/yee_column][/yee_row]

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا