زمینه جعل اسناد گمرکی برای ترخیص کالا در گمرک بوشهر از بین رفت

[yee_row column-size=”md-column” boxed_layout=”yee-container-fluid” padding_layout=”” style_detail=”” theme_options=”flattern” border_color=”” border=”none” background_image_options=”none” background_image=”” background_color_options=”none” background_color=”” responsive_column_reset=”no” vacolumns=”top” ex_class=”” id=”” visiable=”1″][yee_column width=”1/1″ ors=”” column-size=”md-column” xs-column=”0″ xs-hidden=”” sm-column=”0″ sm-hidden=”” md-column=”0″ md-hidden=”” lg-column=”0″ lg-hidden=”” hidden-print=”visiable” background_image=”” background_color=”” ex_class=”” visiable=”1″][wgt_jce_editor css_animation=”no” ex_class=”” style_detail=”” yee-widget-theme=”default” border_color=”” border=”none” visiable=”1″]{content}

مدیرکل گمرک بوشهر گفت: با راه‌اندازی سامانه جامع امور گمرکی و پنجره تجارت فرامرزی زمینه جعل اسناد در گمرکات استان بوشهر از بین رفته است.

13

به گزارش خبرگزاری تسنیماز بوشهر، بهنام نوروزی صبح امروز در بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی  ایران از پنجره تجارت فرامرزی گمرک بوشهر روند پیاده سازی پنجره واحد تجارت فرامرزی و  سامانه جامع امور گمرکی در گمرک بوشهر تشریح کرد و اظهار داشت: پنجره تجارت فرامرزی با هدف شتاب در روند صادرات و واردات کالا و تسریع در امور تجارت در راستای توسعه فناوری‌ اطلاعات و پیاده سازی گمرک الکترونیک به دو صورت فیزیکی و مجازی در گمرک بوشهر راه‌اندازی شده است.

وی تاکید کرد: با راه‌اندازی این پنجره تبادل اطلاعات و ارتباط با سازمانهای همکار و ذی‌ربط در امر تجارت با گمرک به صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد.

مدیرکل گمرک بوشهر از استقرار 22 سازمان در گمرک بوشهر در راستای ایجاد پنجره تجارت فرامرزی خبرداد و خاطر نشان کرد:  هم اکنون حدود 22 سازمان از طریق این پنجره با گمرک تبادل اطلاعات دارند وصدور مجوزهای ترخیص کالا از طریق این پنجره توسط سازمان‌های همکار گمرک به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه خدمات گمرکی در سامانه جامع گمرکی به‌صورت الکترونیکی صورت می‌پذیرد. افزود: بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی، سازمان ملی استاندارد، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، سازمان غذا و دارو، سازمان توسعه تجارت، نیروی انتظامی، سازمان حفظ نباتات و سازمان دامپزشکی کشور از جمله سازمان‌هایی هستند که تبادل اطلاعات و صدور مجوزها با استفاده از سامانه جامع گمرکی به‌صورت الکترونیکی صورت می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه با راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی و پنجره تجارت فرامرزی  زمینه جعل اسناد از بین رفته است، گفت: زمانی که اسناد به‌ صورت کاغذی در گمرک  صادر و یا بین دستگاههای مرتبط منتقل می‌شود امکان جعل اسناد وجود داشت اما  با الکترونیکی شدن فعالیت‌ها خوشبختانه زمینه جعل اسناد از بین رفته  است.

مدیرکل گمرک بوشهر ، صرفه جویی در وقت و هزینه تجار و بازرگانان، سالم‌سازی محیط کسب‌ وکار و ساده‌سازی فرآیندهای ترخیص کالا را از مهمترین ویژگی‌های این سامانه برشمرد.

{/content}[/wgt_jce_editor][/yee_column][/yee_row]

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا