سامانه یکپارچه رتبه‌بندی فعالان اقتصادی راه‌اندازی شد

مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران اعلام کرد: سامانه برخط رتبه‌بندی با هدف یکپارچه‌سازی و تسریع در فرآیند رتبه‌بندی فعالان اقتصادی راه‌اندازی شد.

در راستای عمل به تکالیف قانونی اتاق ایران، مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران اقدام به طراحی و راه‌اندازی سامانه بر خط یکپارچه رتبه‌بندی فعالان اقتصادی کرده است.

طبق اعلام مرکز رتبه‌بندی اتاق ایران، این سامانه از معدود سامانه‌های موجود در کشور است که اطلاعات اقتصادی دقیق بنگاه‌ها را جمع‌آوری و تحلیل کرده و با استانداردهای جهانی و شاخص‌های بومی، رتبه اقتصادی هر بنگاه را تعیین می‌کند.

از مزایای این سامانه می‌توان به نظارت بر خط، دسترسی و کاربری آسان، تحلیل سیستماتیک داده‌ها، ایجاد پایگاه اطلاعاتی بر خط، کاهش بروکراسی اداری و ده‌ها مورد دیگر اشاره کرد.

در حال حاضر این سامانه به سامانه کارت بازرگانی هوشمند و سامانه اعتبارسنجی بانک مرکزی متصل است و در آینده نزدیک به سایر سامانه‌های اقتصادی مرتبط از قبیل سامانه گمرک، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان امور مالیاتی، اداره ثبت شرکت‌ها و … متصل خواهد شد تا فعالان اقتصادی که با تمام سعی خود در تلاش‌اند تا کشور را در مسیر سخت به وجود آمد پیش برند از حداکثر تسهیلات دولتی و عمومی بهره‌مند شوند.

مرکز ملی رتبه بندی اتاق ایران تاکید کرده است: با توجه به اهمیت و قدمت موضوع رتبه‌بندی در کشور و نیز در سطح بین‌المللی، ضرورت دارد که پایگاهی جامع در راستای جمع‌آوری، تحلیل و اعلام رتبه سالیانه فعالان اقتصادی در دسترس همگان قرار گیرد تا اولاً فعالان اقتصادی بر اساس معیارهای ملی و بین‌المللی دسته‌بندی شده و ثانیاً شفافیتی که لازمه تجارت سالم است به وجود آید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا