شرایط صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی کمی بهتر شد

شرایط صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی کمی بهتر شد

رئیس کمیسیون توسعه تجارت اتاق بازرگانی تهران، کارت‌های بازرگانی را همچنان خارج از ریل تجارت عنوان کرد و گفت: شرایط تمدید و صدور کارت بازرگانی کمی بهبود یافت.

 جمشید نفر، رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: نسبت به ماه‌های گذشته که مشکلات جدی در خصوص تمدید یا صدور کارت‌های بازرگانی داشتیم، در حال حاضر شرایط بهتری را شاهد هستیم و تجار با روال مساعد تری نسبت به دریافت آن اقدام می‌کنند.

وی افزود: از زمانی که سازمان توسعه تجارت در این امر دخیل شد شرایط بهتری را شاهدیم، هم اکنون نیز اتاق بازرگانی و سازمان توسعه تجارت با همکاری یکدیگر روند صدور یا تمدید کارت‌ها را انجام می‌دهند.

به گفته نفر، به هر حال مشکلات در زمینه تجارت کشور به کارت‌های بازرگانی محدود نمی‌شود و باید در این زمینه تمام سیاست‌ها و تصمیم گیری‌ها تغییر و از نو نوشته شوند.

وی اظهار داشت: دولت و بخش خصوصی تلاش‌های بسیاری برای روان‌تر شدن صدور و تمدید آن انجام دادند، اما به دلیل مشکلات پایه و زیر ساختی که در زمینه تجارت وجود دارد، امور اجرایی برای کارت‌های بازرگانی به همین سادگی حل نمی‌شود و کماکان شاهد مشکلات ریز و درشت خواهیم بود./باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا