شرکت وارد کننده کاغذ دادگاهی و محکوم شد

شرکت وارد کننده کاغذ دادگاهی و محکوم شد
در جریان مشکلات پیش آمده در خصوص بازار کاغذ، دولت تصمیم به حمایت از ناشران و اهالی فرهنگ گرفت. در این خصوص کاغذ را با ارز دولتی به بازار تزریق کرد تا از مشکلات به وجود آمده در بازار کاغذ بکاهد، اما تعدادی شرکت وارد کننده کاغذ و افراد سودجو از این موقعیت سو استفاده کرده و با گران فروشی کاغذ هایی که دولت در اختیارشان قرار داده بود به مشکلات به وجود آمده در بازار دامن زدند. در همین راستا شرکت وارد کننده کاغذ و مقوا در تبریز که در این خصوص مرتکب تخلف شده بود دادگاهی و محکوم به پرداخت جریمه ای سنگین شد.
جریمه مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: حکم شرکت واردکننده کاغذ گلاسه و مقوا مبنی بر پرداخت جریمه ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریالی اجرا شد.
تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی، سیداحد یوزباشی، شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در راستای اجرای طرح تشدید کنترل بازار و مبارزه با متخلفات اقتصادی، برابر گزارش واصله از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای شرکت وارد کننده کاغذ گلاسه و مقوا مبنی بر رعایت نکردن قیمت گذاری و گرانفروشی پرونده وی در این اداره کل تشکیل و مورد بررسی قرار گرفت.
وی اظهار داشت: با توجه به بررسی های انجام شده و اخذ مدارک و دفاعیات از متهم پرونده مشخص شد که شرکت فوق از ارز دولتی برای واردات کاغذ گلاسه، مقوا و مقداری درب و پانل‌ دیوارپوش استفاده کرده، اما پس از ترخیص کالا بدون رعایت ضوابط قیمت گذاری و توزیع کالا به قیمت بالاتر از نرخ مصوب به فروش رسانده است.
حکم سنگین برای شرکت وارد کننده کاغذ متخلف
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به اینکه کالاهای عرضه شده مشمول تعیین قیمت توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان بوده، شرکت موصوف موارد اعلامی را رعایت نکرده و دلیل قانع کننده و محکمه پسند ارائه نکرد، بنابراین با احتساب سایر هزینه ها از مجموعه ۹ فقره پرونده ثبت سفارش تخلف گرانفروشی به مبلغ ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال محرز و مسلم شد.
یوزباشی، ادامه داد: این شرکت معادل ۲ برابر میزان گرانفروشی در حق صندوق دولت و ممهور شدن پروانه شرکت وارد کننده کاغذ به مهر تخلف اول محکوم شد و در شعبه اجرای احکام این اداره کل حکم اجرا شد.
از ابتدای سال جاری تا کنون در زمینه کالا و خدمات تعداد ۹ هزار و ۳ فقره پروند ه در اداره کل تعزیرات حکومتی استان تشکیل و تعداد ۸ هزار و ۷۳۲ پرونده مختومه شده است.
در جریان مشکلان پیش آمده در خصوص قیمت کاغذ، دولت اقدام به توزیع کاغذ دولتی کرد تا به این ترتیب جلوی مشکلات به وجود آمده در حوزه صنعت نشر را بگیرد اما متاسفانه این مطلب به سو استفاده هایی منجر شد که بازار را بیش از پیش متشنج کرد.
به این ترتیب که کسانی در این حوزه فعال بودند که کاغذ دولتی دریافت کرده و آن را به چندین برابر در بازار می فروختند و یا عده ای دیگر که با ارز دولتی کاغذ وارد کرده و به جای آن که این کاغذ ها را با قیمت مناسب در اختیار بازار قرار دهند اقدام به احتکار و گران فروشی کردند. در همین راستا لازم است تا اقدمات شدید و سریع اینچنین با متخلفان انجام شود تا جلوی این گونه تخلفات گرفته شود.باید جریمه های سنگینی به همین صورت اعمال شود تا متخلفانی که بازار را متلاطم می کنند و اختلال غیر قابل جبرانی در بازار به وجود وی آورند دست از فساد و خرابکاری بردارند.
این کار تنها با یک راه شدنی است و آن هم اعمال قانون با شدیدترین وجه است. شرکت وارد کننده کاغذ با جریمه میلیاردی دادگاهی و محکوم شد تا دیگر کسانی که در این حوزه فعال هستند با صداقت بیشتری به کار خود ادامه دهند و متوجه این نکته باشند که در صورت خرابی بازار همه کسانی که در این حوزه فعال هستند آسیب می بینند.// خبر آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا