ضرورت تسریع در صدور مجوز تاسیس شعب بانک‌های ایرانی در سوئیس

به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در این دیدار ولی‌الله سیف با بیان اینکه بانک‌های ایران در چارچوب مقررات بین المللی فعالیت می‌کنند و گام‌های بلندی برای تطبیق با استانداردهای جهانی برداشته شده است اظهارداشت: برنامه اصلاح ساختار بانک‌ها در دو زمینه «استاندارد کردن عملیات بانکی و تطبیق با مقررات بین‌المللی» و «اصلاح استانداردهای حسابداری و نظارتی» در حال انجام است. 

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص اصلاح استانداردهای حسابداری و نظارتی‌ بانک‌های ایران تاکید کرد: بانک‌های ایرانی تحت ارزیابی کیفیت دارایی هستند و باتوجه به نتیجه بررسی‌ها، برای هر بانک، برنامه اصلاح ساختار خاص طراحی خواهد شد.

در این نشست لایتنر سفیر سوئیس در تهران، ضمن ابراز تمایل به گسترش ارتباطات بانکی ایران و سوییس از تلاش برای ترغیب بانک های کشورش به منظور همکاری با بانک های ایرانی خبر داد و گفت: برای توسعه همکاری‌های بانکی لازم است تصویر شفاف‌تری از نظام بانکی ایران در دست باشد و این نشست را می توان مقدمه ای برای این موضوع دانست.
سفیر سوییس ضمن ابراز خشنودی از اقدامات انجام شده در توسعه روابط بانکی دو کشور گفت: با بانک‌های سوییسی در زمینه‌های پیشنهادی از جمله درخصوص صدور مجوز تاسیس شعب بانک های ایران در سوییس با مقامات بانکی مذاکره خواهم کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا