ضیافت افطار و شام انجمن واردکنندگان کاغذ،مقوا و فرآورده های سلولزی ایران

ضیافت افطارو شام انجمن واردکنندگان کاغذ،مقوا و فراورده های سلولزی شب سه شنبه (۳۰ فروردین ماه) در هتل استقلال تهران با حضور اعضای انجمن و جمعی از مقامات وزارتخانه هاو سازمان های ذیربط، روسا،،معاونین ، مدیران و فعالان زنجیره کاغذ،مقوا و فرآورده های سلولزی ایران برگزار شد.

بدلیل تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان ومطابق رسم هرساله و با هدف دید و بازدیدسالانه اعضای انجمن و فعالان و دست اندرکاران این حوزه با بکدیگر، ضیافت افطاری انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا و فرآورده های سلولزی با همراهی اعضای گرانقدر انجمن و با حضورسرکارخانم دکتر ابروفراخ مدیرکل محترم دفترصنایع سلولزی،چاپ ونوشت افزار وزارت صمت و مدیران کارشناسان آن دفتر ،معاونین و مدیران و کارشناسان محترم معاونت تجارت و خدمات وزارت صمت، مدیر کل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، مدیران وکارشناسان سازمان حمایت از مصرف کنندگان وتولیدکنندگان، معاونان، مدیران و اعضای هیئت نمایندگان و کارشناسان اتاق های بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی ایران و تهران،روسا، اعضا ودبیران هیئت مدیره تشکل ها و،انجمن ها واتحتدیه های مختلف شامل فدراسیون واردات ایران،، انجمن و شرکت تعاونی مدیران کارتن و ورق، اتحادیه فروشندگان کاغذ ومقوا،سندیکای تولیدکنندگان کاغذ مقوا، انجمن صنایع تیشو سازان ایران، انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران، اتحادیه چاپخانه داران تهران، شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران، اتحادیه صحافان تهران،اتحادیه چاپخانه داران خراسان، مدیرعامل شرکت تعاونی سازندگان کلیشه لیتوگراف مهروپلاک وچاپ اسکرین، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ وبسته بندی ایران، انجمن تولیدکنندگان کاغذهای سایز شده،اتحادیه چاپخانه داران قم ، اتحادیه انبار داران تهران، انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، مدیران ارشدکشتیرانی جمهوری اسلامی و سایر شرکت ها و هلدینگ های کشتیرانی،بخش خصوصی، واردکنندگان، همکاران صنفی، فروشندگان و توزیع کنندگان،چاپخانهداران ،ناشران، مدیران شرکتهای تولیدی کشور درحوزه کاغذ، مقوا و فراورده های سلولزی و بهداشتی و دیگر فعالان صنفی  مرتبط  برگزار شد.

سیدحسن میرباقری رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا در این مراسم ضمن خوشامدگویی به مدعوین اظهار داشت: سیاست انجمن همواره تعامل و تامین نیاز صنایع وابسته به صنعت سلولزی کشور در بخشهای تکمیلی، بسته بندی، آموزش و پرورش، داروسازی و هرآنچه مربوط به تولید صنعت کاغذ می شود، بوده است.
وی در ادامه ضیافت افطاری انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا اظهار داشت: ما از همه مسائل و مشکلات باخبر هستیم اما سیاست انجمن بیان مشکلات نیست، بلکه همیشه گفته ایم که ما در کنار زنجیره تولید به منظور تامین و رفع نیازهایشان هستیم. در این راستا تعاملاتی را با بخش سلولزی وزارت صمت و همچنین بانک مرکزی داشته ایم که منجر به رفع نیاز صنف کاغذ و مقوا به مواد اولیه شد. همانطور که دیدیم در اثر این اقدامات کاغذ،در سال گذشته یکی از باثبات ترین بازارهای کشور بوده است. امیدوارم در سال جاری نگرش و سیاست بانک مرکزی تغییر یابد تا به این صورت بخش صنعت و بازرگانی از بلاتکلیفی در بیایند.

رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا اظهار داشت: در دو ماه اخیر عدم صداقت بانک مرکزی با تجار و مردم باعث شد که هم بازرگانان لطمه بخورند و هم حیثیت کشور در مقابل دیگر کشورها خدشه دار شود. همه ما انتظار داریم شان و منزلت بازرگانان و صنعتکاران ایرانی در دنیا حفظ شود. بدقولی در پرداخت به کارخانه خارجی تنها منجر به تضرر بازرگان نمی شود بلکه برای کل کشور آسیب زا است. از همین رو دولت باید به این مسئله حساس باشد.

وی در ادامه صحبتهایش افزود: در این رابطه باید قیمت واقعی ارز با هر عددی صادقانه از سوی بانک مرکزی اعلام شود تا به این صورت مردم بتوانند با این شرایط خود را وفق داده و زندگی کنند. امیدوارم در سال جدید با خبرهای خوش مواجه شویم و از این حالت بلاتکلیفی بیرون بیاییم.

میرباقری در ادامه ضیافت افطاری انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا تاکیدنمود : در گذشته صحبت هایی در رابطه با مقابله میان واردات و تولید پیش آمد که بنده آن را تکذیب می کنم. ما نه تنها هرگز این کار را نکردیم بلکه به صادرات کالاهای تولیدی کمک کردیم و همواره سعی داشتیم از واردات آنچه که در داخل کشور تولید می شود، جلوگیری کنیم یا حداقل آنها را کمتر وارد کنیم. در پایان امیدوارم که در سال جاری کماکان شاهد تداوم همکاری میان کل تشکل های مرتبط با زنجیره سلولزی کشور باشیم.

این مراسم باگفتگو های صمیمانه فعالان صنفی و تعامل وهمفکری و هم اندیشی در زمینه های مختلف  و ادامه داشت و پس از صرف شام خاتمه یافت.
گزارش تکمیلی و تصاویر مراسم در اخبار بعدی اطلاع رسانی میشود

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا