عمده نقل و انتقال وجوه بین ایران و آسیای میانه با میربزینس بانک روسیه انجام می‌شود

مدیر میربزینس بانک روسیه گفت: تمامی بانک‌های بزرگ روسیه با این بانک در ارتباط هستند و از مهمترین خدماتی که بانک در منطقه ارائه می‌دهد، نقل و انتقال وجوه بین جمهوری اسلامی ایران و آسیای میانه در مسکو در اختیار ما است.

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس، محمد حزار رئیس میربزینس بانک مسکو امروز در نشست هم اندیشی روسا و اعضای اتاق مشترک ایران و روسیه گفت: میربیزنس یک بانک روسی است که در سال 2002 در روسیه افتتاح شده است.

رئیس میربزینس بانک مسکو افزود: سهامدار این بانک، بانک ملی است و سرمایه فعلی این بانک بیش 100 میلیون دلار است و بیشترین سهم مراودات تجاری ایران و روسیه از طریق این بانک انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ماموریت اصلی بانک در روسیه تسهیل مراودات مالی و تجاری بین دو کشور است، گفت: خوشبختانه متعاقب اذعان همکاران ما در بانک مرکزی، روسیه تنها کشوری است که بعد از برجام بزرگترین بانک‌های آن (چند بانک اول روسیه) با بیزنس بانک مسکو که یک بانک روسی است، اما سهامدار آن ایرانی بوده و تحریم بوده است، مبادلات بانکی خود را مجدد با ما برقرار کردند.

حزار افزود: امروزه تمامی بانک‌های بزرگ روسیه با بیزنس بانک مسکو در ارتباط هستند و از مهمترین خدماتی که بانک در منطقه ارائه می‌دهد، نقل و انتقال وجوه بین جمهوری اسلامی ایران و آسیای میانه است و در حال حاضر با استفاده از شبکه بانکی که در مسکو در اختیار ما است ما تمام بانک های روسی را با روبل و یورو پوشش می دهیم و در بسیاری از کشورهای آسیای میانه با روبل و یورو امکان پرداخت داریم. و عکس آن هم از روسیه به ایران وجوه حاصل از صادرات و سایر وجوه که قرار است به ایران منتقل شود مشروط بر اینکه در چارچوب مقررات و ضوابط بانک مرکزی روسیه باشد و وجوه قابل انتقال به ایران باشد از طریق میربیزنس بانک قابل انتقال است.

وی با اشاره به اینکه این انتقال به دو صورت ممکن است، گفت: یا به صورت ارزی (دلار، روبل، یورو) امکان انتقال به ایران است یعنی هر کسی در روسیه ارزی در اختیار دارد می تواند از این کشور آن را به ایران انتقال دهد.

حزار اظهار داشت: روش دوم هم سرویس ویژه میربیزنس بانک است که ارز را در روسیه دریافت می‌کنیم و تبدیل به ریال می کنیم و به نرخ بازار تهران ریال را به حساب صادرکننده ایرانی در هر یک از بانک های ایرانی که حساب داشته باشد منتقل می کنیم.

وی گفت: اعتبار اسنادی و ضمانت نامه هم از جمله خدمات میربیزنس بانک است و تقریبا تمامی بانک‌های ایرانی نزد میربیزنس بانک حساب دارند و در واقع ال سی روی پیشخوان میزبیزنس بانک به نفع طرف‌های روسی و یا سایر شرکت‌هایی که در آسیای میانه هستند، گشایش می کنند.

رئیس میر بزنیس بانک افزود: در حال حاضر برخی از بانک ها امکان افتتاح یا گشایش ال سی را به صورت مستقیم روی کانتر «ازبر بانک» روسیه که بزرگترین بانک روسیه است را دارند و در طی چند ماه اخیر حدود 10 مورد ال سی از سوی بانک های ایرانی روی ازبر بانک روسیه باز شده است.

وی گفت: اخیرا هم با مساعدت بانک ملی سرویس دیگری برای رفاه حال ایرانیان و دانشجویانی که در روسی هستند، ایجاد شده و از شعب ارزی بانک ملی امکان ارسال حواله ریالی تا سقف 420 میلیون ریال به میربزینس بانک مسکو است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا