فهرست واردکنندگان کاغذ در اختیار قوه قضاییه و وزارت اطلاعات است/ تیراژ مطبوعات کاهش پیدا کرده است

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان جلسه امروز هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به تخلفات مربوط به حوزه واردات کاغد عنوان کرد: مجموعه مواردی که در ۶ ماه اول ارز گرفتند و گفتند کاغذ وارد کردند یا احیانا نکردند در اختیار قوه قضاییه و وزارت اطلاعات است. گرچه بخش قابل توجهی از این افراد کاغذ مورد نظر را وارد کردند و آن موارد اندک هم در حال رسیدگی است.|
وی درباره اعتراض رئیس اتحادیه کاغذ به واگذاری کاغذ به مطبوعات گفت: این کار توسط وزارت ارشاد انجام نشده است. کمیسیون کاغذ چندجانبه است از دولت وزارت صمت در بخش‌های مختلف حضور دارد؛ بخش گمرک و بانک مرکزی و سازمان حمایت از مصرف‌کننده هستند از صنوف هم از صنف نشر و مطبوعات حضور دارند. وزارت ارشاد در حد دبیرخانه این مجموعه عمل می‌کند.

صالحی با بیان اینکه تصمیمات در حوزه سفارش کاغذ در این دو ماه اخیر با جمع‌بندی کمیسیون چندجانبه دولت و صنوف و دبیرخانه ارشاد اتخاذ می‌شود، گفت: کاسته شدن تعداد مطبوعات و عودت بعد از چاپ بحث دیگری است. آمار دقیقی در این مورد نیست هزینه‌ها بالا رفته خود مطبوعات با این ملاحظات فروش می‌کنند آمار عودت خیلی بالا نیست چون خودشان برآوردی دارند اما اصل تیراژ کاهش پیدا کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا