لزوم حرکت به سمت خودکفایی کاغذ با حمایت از تولید داخلی

بهشهر – رئیس جمهور کشورمان گفت: باید به سمت خودکفایی کاغذ حرکت کرده و از تولید داخلی حمایت کنیم.

 به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه افتتاح مجتمع کاغذ امیرآباد تصریح کرد: با حمایت از تولید داخلی، باید در عرصه تولید کاغذ به خودکفایی برسیم.

وی افزود: بسیار خرسندیم که در سالروز میلاد امیرمؤمنان(ع) واحدهای تولیدی که به دلایل مختلف نمی‌توانستند فعال شوند،  با حل مشکلاتشان در یکی دو سال اخیر توانسته‌اند ، فعال شوند و فعالیت خود را توسعه دهند.

وی با اشاره به اینکه مجتمع تولید کاغذ امیرآباد در اواخر سال ۹۵، فعالیت خود را آغاز کرده و امروز به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، گفت: بخشی از نیازهای کاغذ کشور  توسط این بنگاه و مؤسسه اقتصادی تأمین می‌شود.

روحانی با اشاره به اینکه بخش بزرگی از نیازمندی کاغذ کشور از خارج تأمین می‌شود، خاطر نشان کرد: باید به سمت خودکفایی کاغذ حرکت کرده و در عین حالی که مسیر رقابتی ادامه می‌یابد از تولید داخلی، حمایت کنیم.

رئیس‌ جمهوری تصریح کرد: ما باید از طریق تعرفه و حمایت از تولید داخلی در تولید کاغذ به خودکفایی برسیم؛ چرا که در کشور، این توان و ظرفیت وجود دارد.

روحانی با بیان اینکه در حال حاضر یک سوم توان تولید کاغذ و تأمین نیاز در داخل کشور وجود دارد ،گفت: بسیار خوشحالم که این واحد تولیدی را فعال می‌بینیم و امیدوارم این مسیر ادامه پیدا کند. این مجتمع دارای تجهیزات بسیار خوبی است و از لحاظ مهندسی کار بزرگی صورت گرفته است و تصفیه‌خانه عظیمی در کنار این کارخانه ایجاد شده است و کاملاً با استانداردها همخوانی دارد و کاغذ بسیار مطلوبی را تولید می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا