مداخلات حلقه شاخص حامیان وی در تصمیمات هیئت‌مدیره از جمله درخواست از معاون فرهنگی وزارت ارشاد برای تغییر ترکیب شورای برنامه‌ریزی صنفی در سال پیش

مداخلات حلقه شاخص حامیان وی در تصمیمات هیئت‌مدیره از جمله درخواست از معاون فرهنگی وزارت ارشاد برای تغییر ترکیب شورای برنامه‌ریزی صنفی در سال پیش، و مانع‌تراشی در برابر معرفی نماینده اتحادیه در شورای سیاست‌گذاری سی‌ودومین نمایشگاه با ارائه نامه جعلی، حکایت از بینشی دارد که بر خلاف ظاهر، ارزشی برای دمکراسی قائل نیست و آسیب به رقیب را به قیمت آسیب‌رسانی به اتحادیه، دنبال می‌کند.

اعلام «حق وتوی» تصمیمات هیئت‌مدیره اتحادیه از سوی رئیس هیئت‌مدیره که به گفته وی از حمایت‌های افراد و نهادهای بالادستی‌اش برخوردار است، نقطه‌عطفی تأمل‌برانگیز در تاریخ این اتحادیه است.

چنین است که میراث عملکرد خودسرانه رئیس و حمایت حامیان وی از این اقدامات، سامان‌بخشی به حل مشکلات صنف را برای جمع ما دشوار می‌سازد و در وضعیتی که معضلات نشر از حد گذشته و بسیاری از ناشران را در میانه ماندن و رفتن مردد ساخته است، نه تنها از مدیریت بهتر و چابک‌تر برای غلبه بر مشکلات نشانه‌ای نیست که اداره صنف و مناسبات درون صنف و روابط با نهادهای مرتبط را آشفته و دور از تصور می‌کند. یکی از خسارات حلقه حامیان وکالت‌درجیب رئیس اتحادیه، ورشکستگی شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران است.

با شواهد موجود، پیش‌بینی ما از انتخابات آتی اتحادیه، تکرار وضعیت زیان‌آور موجود، تقابل و فرسایش اتحادیه خواهد بود. از این رو ما امضاکنندگان این نامه، برای پرهیز از تشدید خصومت و بازتولید فضای ناسالم انتخاباتی و مصلحت صنف، انصراف خود را از نامزدی چهاردهمین دوره هیئت‌مدیره اتحادیه اعلام می‌کنیم و امیدواریم در اولین فرصت درباره موارد یادشده با اعضای صنف همفکری و چاره‌جویی کنیم.▫️▫️▫️

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا