مصوبه ستاد تنظیم بازار برای رفع مشکلات ترخیص ۴میلیون تن کالای اساسی دپوشده ابلاغ شد.

مصوبه جدید برای ترخیص کالاهای اساسی دپوشده/دستور تأیید کد تخصیص ارز به گمرک
مصوبه ستاد تنظیم بازار برای رفع مشکلات ترخیص ۴میلیون تن کالای اساسی دپوشده ابلاغ شد.

 بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در تاریخ سی‌ام فروردین ماه با تغییر مقررات مربوط به تخصیص ارز کالاهای اساسی دپوشده در گمرکات تعیین تکلیف خواهد شد.

در این مصوبه آمده است با توجه به دستور ریاست محترم جمهوری در خصوص تعجیل در ترخیص چهار میلیون تن کالای اساسی موجود در بنادر (مشمول ارز 4200 تومان) و لزوم هماهنگی دستگاه‌های مرتبط از جمله بانک مرکزی، گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای عملی شدن این موضوع تصمیمات ذیل در این خصوص اتخاذ شد:
1 ــ مقرر گردید تخصیص ارز ذرتهای رسوبی در گمرک جمهوری اسلامی توسط بانک مرکزی مطابق نامه تاریخ بیست و سوم فروردین ماه که توسط قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی تأیید و ارسال شده است بدون فوت وقت و با کمترین بوروکراسی اداری اقدام گردد.
2 ــ گمرک مکلف استتأیید کد تخصیص ارز را به‌معنی در صف تأمین تلقی و تمام محموله‌های ذرت رسوبی که کد تخصیص سیستمی دریافت نمودند را ترخیص نماید.
3 ــ کلیه صاحبان محموله‌های ذرت رسوبی در بنادر که کد تخصیص دریافت نموده‌اند، مکلف‌اند حداکثر ظرف دو هفته نسبت به ترخیص محموله‌های ذرت از گمرکات کشور و توزیع در چارچوب مصوبات ابلاغی اقدام نمایند بدیهی است در صورت عدم اقدام مؤثر از سوی دارندگان محموله‌های ذرت برای ترخیص کالا اقدام قانونی با هماهنگی دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار توسط دستگاههای مسئول انجام خواهد شد.
4 ــ با توجه به اعلام آمادگی بانک مرکزی مقرر شد بانک مذکور نسبت به تخصیص ارز 4200 و برای کالاهای اساسی مشمول به‌صورت خرید اعتباری اقدام و برای تأمین ارز آن حداکثر شش ماه از زمان تخصیص ارزهای در دسترس قابل انتقال اقدام نماید.//به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا