ممنوعیت واردات ۸۰۰ قلم کالا

رییس سازمان توسعه تجارت گفت: واردات حدود ۸۰۰ قلم کالا در سال‌جاری غیرمجاز خواهد شد.

 مجتبی خسرو تاج با اعلام اینکه واردات ۸۰۰ قلم کالا غیرمجاز می‌شود، افزود: امسال علاوه بر محدود کردن واردات ۸۳۰ قلم کالا از طریق ارز صادراتی و افزایش استانداردهای کیفی و افزایش تعرفه، واردات حدود ۸۰۰ قلم کالا، غیرمجاز خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبِنا، رییس سازمان توسعه تجارت اظهارداشت: فهرستی به دولت ارسال و پیش بینی کردیم واردات عمده اقلام این فهرست غیرمجاز شود. البته ممکن است این اختیار به وزارت صنعت، معدن و تجارت داده شودکه در مواردی که تولید داخل پاسخگو نیست بتوان به صورت موردی نیاز‌ها را از واردات تامین کرد تا کمبودی احساس نشود. از اینرو حتی در واردات اینگونه کالا‌ها با مکانیزم کیفی و استانداردی سعی می‌کنیم از تولید داخلی حمایت کنیم.

وی افزود: سال گذشته فهرست ۸۳۰ قلم را فراهم کردیم و با ارز صادراتی، افزایش تعرفه و استاندارهای وارداتی و کیفیت واردات سعی کردیم جلوی واردات اینگونه کالا‌ها را بگیریم. اما امسال از مدیریت‌های ذیربط در وزارت صنعت خواستیم این فهرست را توسعه دهد و اقلام جدیدی با توجه به تولید داخل آن‌ها به این فهرست وارد کند.

خسروتاج با بیان اینکه تعرفه‌های امسال براساس تعرفه‌های سال گذشته خواهد بود، افزود: سال گذشته بالاترین تعرفه ۵۵ درصد و کمترین تعرفه ۵ درصد بود که امسال هم اینگونه عمل می‌شود.

قائم مقام وزیر صنعت گفت: در برنامه ششم پیش بینی شده هر سال صادرات غیرنفتی ۷,۲۱ درصد رشد داشته باشد، از اینرو امیدواریم این رشد را امسال هم داشته باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا