میزگرد”انتظارات متقابل مدیران مطبوعات و صنعت چاپ” برگزار شد

ایپینا :  در این میزگرد که آقایان: محمد حیدری دبیر انجمن مدیران رسانه، احمدرضا اعتماد مظاهری نایب رئیس اتحادیه و مدیرعامل تعاونی چاپخانه‌داران تهران، علیرضا صدقی مدیر روابط عمومی اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، جلال ذکایی مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی صنعت چاپ و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد. موضوع چالش‌های فیمابین مطبوعات و چاپخانه‌داران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدا آقای حیدری ضمن برشمردن دغدغه‌های اصحاب مطبوعات در حوزۀ چاپ اعم از: فرسودگی ماشین‌آلات چاپ رول، پراکندگی و تعداد محدود چاپخانه‌های رول، عدم مرغوبیت و کیفیت مواد اولیه مورد استفاده توسط چاپخانه‌داران و همچنین عدم شفافیت مالی و مالیاتی را از مهمترین دغدغه‌های مدیران نشریات عنوان کرد.

سپس احمدرضا اعتماد مظاهری دلیل فرسودگی ماشین‌آلات چاپ رول در بخش خصوصی را نبود نقدینگی و اقتصاد ضعیف حوزۀ نشر و مطبوعات اعلام کرد و فقدان آمار و عدم تشکیل کمیسیون سرمایه‌گذاری برای یافتن خلاءهای بازار را دلیل کمبود و یا پراکندگی چاپخانه‌های رول دانست. وی همچنین به مذاکرات خود و رئیس اتحادیه با مدیران سازمان امور مالیاتی اشاره کرد و خواستار اقدامی حداقلی برای معافیت آندسته از چاپخانه‌دارانی شد که در حوزه چاپ کتاب و مطبوعات فعالیت می‌نمایند.

مشروح این میزگرد منتشر می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا