نرخ دلار همچنان بالا می‌رود

[yee_row column-size=”md-column” boxed_layout=”yee-container-fluid” padding_layout=”” style_detail=”” theme_options=”flattern” border_color=”” border=”none” background_image_options=”none” background_image=”” background_color_options=”none” background_color=”” responsive_column_reset=”no” vacolumns=”top” ex_class=”” id=”” visiable=”1″][yee_column width=”1/1″ ors=”” column-size=”md-column” xs-column=”0″ xs-hidden=”” sm-column=”0″ sm-hidden=”” md-column=”0″ md-hidden=”” lg-column=”0″ lg-hidden=”” hidden-print=”visiable” background_image=”” background_color=”” ex_class=”” visiable=”1″][wgt_jce_editor css_animation=”no” ex_class=”” style_detail=”” yee-widget-theme=”default” border_color=”” border=”none” visiable=”1″]{content}

نرخ دلار همچنان در بازار افزایش پیدا می‌کند و آخرین تحولات بازار حکایت از رشد 62 تومانی قیمت آن دارد.
  

جهان صنعت: روز گذشته دلار در بازار با قیمت 3450 تومان فروخته شد. این رقم نشان می‌دهد از ابتدای شهریورماه امسال که نرخ دلار 3350 تومان بود، قیمت دلار 100 تومان بالا رفته است، به عبارتی در طول 22 روز گذشته با رشد 9/2 درصدی قیمت دلار روبه‌رو شده‌ایم.

در رابطه با افزایش نرخ ارز مطالب مختلفی همچون عدم عرضه ارز از سوی بانک مرکزی، افزایش حجم خرید بسیار از سوی مردم، افزایش حجم خرید شرکت‌های تجاری، افزایش حجم واردات و افزایش حجم سفرهای خارجی بیان می‌شود.

کاهش میزان عرضه ارز به ویژه دلار از سوی بانک مرکزی از سوی کارشناسان و صرافان بازار ارز به طور کلی رد می‌شود و صرافان معتقدند میزان عرضه ارز از سوی بانک مرکزی دچار کاهش نشده است.

اکثر صرافان بازار بر این باورند که افزایش حجم سفرهای خارجی مردم به ویژه سفر به عربستان عامل افزایش میزان تقاضا بوده که این عامل در نهایت نرخ ارز به ویژه دلار و یورو را به میزان قابل توجهی افزایش داده‌ است.

همچنین صرافان بر این باورند که میزان عرضه دلار از سوی بانک مرکزی کاملا منطقی است اما میزان تقاضا و خرید از سوی مردم غیرمنطقی بوده و مردم هر میزان ارزی که در روز در بازار وجود داشته باشد را خریداری می‌کنند.

یکی از صرافان بازار افزایش میزان واردات کالا و افزایش حجم تجارت بین‌الملل شرکت‌های بزرگ ایرانی را عامل مهمی در افزایش نرخ ارز دانست و گفت: مردم بر این باورند که نرخ ارز به ویژه دلار تا پایان سال روند افزایشی خود را حفظ کند از این رو حجم قابل توجهی ارز برای مصارف گوناگون و حتی ذخیره در منازل خریداری می‌کنند.

{/content}[/wgt_jce_editor][/yee_column][/yee_row]

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا