نشست تخصصی هیات مدیره انجمن واردکنندگان کاغذ ومقوا وفرآورده های سلولزی ایران با ریاست سازمان توسعه تجارت ایران

روزسه شنبه 1396/04/20، بنا به دعوت دکتر خسرو تاج معاون محترم وزیر صنعت، معدن و تجارت و ریاست سازمان توسعه تجارت، نشست ویژه هیأت مدیره انجمن با ایشان برگزار گردید و درخصوص چگونگی و میزان واردات کاغذ و مقوا و مقدار تولید و نیاز کشور، وضعیت بازار و قیمت های جهانی،کشورهای تامین کننده و مبادی وارداتی بحث و بررسی شد.

هیات مدیره انجمن با ارایه توضیحاتی درمورد نوع وکیفیت اقلام وارداتی خواستار کاهش واصلاح تعرفه ها و حقوق گمرکی بخصوص برای اقلامی که در کشور تولید نمی شود، گردید.

سپس اعضای هیات مدیره درمورد مشکلات بازرگانی خارجی مانند مشکلات بانکی و تبادل ارز و.. مشکلات فنی کارشناسی موجود درگمرک و امکان سوء استفاده از تعرفه های کالاها با نوع محصول وارداتی درگمرکات صحبت کردند و آمادگی خود را برای ارایه مشاوره علمی و فنی سامانه های مرتبط درجهت رفع مشکلات و تسهیل امور اداری اعلام نمودند.

ازآنجاکه بخش اعظم انواع کاغذ و مقوای وارداتی، مواد اولیه مصرفی صنایع کشورمی باشد، انجمن درخواست کرد باتوجه به شرایط اقتصادی وکمبود منابع مالی واحدهای تولیدی و تامین مواد اولیه مرغوب برای صنایع بسته بندی و کمک به صادرات کشور، امکان خرید یوزانس اقلام مذکور درجهت تأمین مواد اولیه برای اعضای این انجمن فراهم شود، همچنین درخواست حضور نمایندگان انجمن در جلسات مرتبط درکمیسیون ماده یک، بحث و تبادل نظر شد.

در پایان آقای دکتر خسرو تاج که از مدیران با سابقه و مجرب کشور به ویژه درامر بازرگانی خارجی هستند، ضمن تأکید بر حمایت از واردات رسمی و قانونی خصوصا واردات مواد اولیه مورد نیاز کشور، قول مساعدت برای کاهش مشکلات و مسائل اعضای این انجمن را دادند و از هیأت مدیره برای همکاری های بعدی نیز دعوت به عمل آوردند. 

همچنین مقرر شد پیشنهادات انجمن دراولین جلسه کمیسیون ماده یک با حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی و تصمیم گیری شود.

photo_2017-07-15_17-37-12.jpgphoto_2017-07-15_17-37-24.jpgphoto_2017-07-15_17-37-45.jpgphoto_2017-07-15_17-35-54.jpg

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا