نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با حضور در نشست صبحانه کاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، پاسخگوی مسائل و مشکلات مرتبط با استاندارد فعالان بخش خصوصی بود.

[yee_row column-size=”md-column” boxed_layout=”yee-container-fluid” padding_layout=”” style_detail=”” theme_options=”flattern” border_color=”” border=”none” background_image_options=”none” background_image=”” background_color_options=”none” background_color=”” responsive_column_reset=”no” vacolumns=”top” ex_class=”” id=”” visiable=”1″][yee_column width=”1/1″ ors=”” column-size=”md-column” xs-column=”0″ xs-hidden=”” sm-column=”0″ sm-hidden=”” md-column=”0″ md-hidden=”” lg-column=”0″ lg-hidden=”” hidden-print=”visiable” background_image=”” background_color=”” ex_class=”” visiable=”1″][wgt_jce_editor css_animation=”no” ex_class=”” style_detail=”” yee-widget-theme=”default” border_color=”” border=”none” visiable=”1″]{content}

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در این نشست با اشاره به تصوری که از گذشته در مورد موسسه استاندارد در میان مردم وجود داشته گفت: متأسفانه در گذشته موسسه استاندارد به اشتباه به‌عنوان یک موسسه پلیسی شناخته می‌شد که خوشبختانه امروزه روند کاری سازمان استاندارد در حال تغییر است و به این سمت می‌رود که فعالان اقتصادی سازمان استاندارد را به‌عنوان جزئی از موضوع فعالیت اقتصادی تلقی می‌کنند.وی تصریح کرد: آنچه در روند جهانی وجود دارد این است که در همه کشورها به موسسه‌های استاندارد به‌عنوان موسسه ای مردمی نگاه می شود که در کنار فعالیت‌های حرفه‌ای خود، مسئولیت اجتماعی قابل‌توجهی هم بر عهده دارد؛ که امیدواریم با نگاه و عنایت ویژه رئیس سازمان استاندارد، بتوانیم میان فعالان اقتصادی و سازمان استاندارد، یک همگونی و حرکت مثبت و روبه‌جلو ایجاد کنیم.

شافعی با اشاره به ارتباط نزدیک سازمان ملی استاندارد و اتاق ایران گفت: اگر در میان سازمان‌های حاکمیتی بررسی انجام دهیم، سازمان استاندارد از سازمان‌هایی است که نزدیکی زیادی با اتاق ایران دارد؛ هم به دلیل حضور اتاق ایران و سازمان استاندارد در مجامع مختلف و هم به دلیل نوع کار اتاق؛ به عنوان نمونه اتاق ایران در در شورای عالی استاندارد عضویت دارد. با توجه به نوعِ کار فعالان اقتصادی و نزدیکی سازمان استاندارد با اتاق ایران، امیدواریم همکاری و همفکری این سازمان با فعالان اقتصادی بیش‌ازپیش مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس سازمان استاندارد با اشاره به فعالیت های این سازمان گفت: سازمان استاندارد به عنوان یک سازمان نظارتی فرا بخشی و حاکمیتی سال‌هاست که به‌صورت ملی و بین‌المللی فعالیت می‌کند. در زمینه بین‌المللی طی 2 تا 3 سال گذشتهبا توجه به گشایشی که در فضای سیاست بین الملل برای کشور بوجود آمده، برای این سازمان همگشایش‌هایی ایجاد شده است.

نیره پیروزبخت در توضیح موقعیت سازمان استاندارد ایران در زمینه بین المللی گفت: تا سال ٢٠١٣ به دلیل مسائل سیاسی و به این دلیل که نمی‌توانستیم به سازمان ایزو برای حق عضویت پولی پرداخت کنیم، تعلیق شده بودیم اما طی سال‌های اخیر این مشکل برطرف شده است. همچنین رتبه ما در سازمان جهانی ایزو بهبود قابل‌توجهی داشته، به‌طوری‌که از رتبه 31 در سال 2011 به رتبه 27 در سال 2013 رسیده ایم.

پیروزبخت همچنین به عضویت این سازمان و امضای توافق‌نامه با مجمع اعتبارنامه بین‌المللی اشاره کرد و گفت: گواهی سازمان استاندارد ایران در 70 کشور قابل‌قبول است.

منبع : پایگاه خبری اتاق ایران

{/content}[/wgt_jce_editor][/yee_column][/yee_row]

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا