پیش ثبت نام کارت هوشمند ملی در واحدهای پستی سراسر کشوررایگان شد

شرکت ملی پست در راستای تاکید وزیر ارتباطات و به منظور تسهیل در ارایه خدمات مربوط به کارت هوشمند ملی و رفاه حال شهروندان، پیش ثبت نام و نوبت‌گیری در واحدهای پستی دولتی سراسر کشور را رایگان اعلام کرد.

روز گذشته (5 دی 1396) محمدجواد آذری جهرمی – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات -دستور لغو دریافت این هزینه را صادر کرد.
بنا بر این دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برخی سیستم های کامپیوتری برای انجام پیش ثبت نام کارت هوشمند ملی توسط خود مراجعین در محل دفاتر خدمات پستی نصب شد و همچنین کارمندان این دفاتر ملزم شدند تا برای انجام رایگان این مرحله با مراجعین همکاری کنند.

در این باره مدیر کل دفتر روابط عمومی شرکت پست – اظهار کرد: به دنبال بازدید روز گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از منطقه پستی جنوب غرب تهران و بررسی روند ارایه خدمات مربوط به کارت هوشمند ملی و همچنین براساس تصمیم جدید مدیران ارشد شرکت ملی پست؛ ارایه خدمات مربوط به پیش ثبت نام و نوبت گیری کارت هوشمند ملی در واحدهای پستی سراسر کشور به صورت رایگان انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: براین اساس، امکانات لازم اعم از رایانه و خطوط ارتباطی در محل های مناسب واحدهای پستی ارایه دهنده خدمات کارت هوشمند ملی در سراسر کشور قرار گرفته است تا متقاضیان بتوانند پیش ثبت نام را شخصا و بدون پرداخت هزینه نیز انجام دهند.

مدیر کل روابط عمومی شرکت ملی پست اظهار کرد: همچنین متقاضیان می توانند در صورت نیاز، پیش ثبت نام را در میز خدمت ( مستقر در واحدهای پستی) و با همکاری کارکنان پست انجام دهند.

ترابی در ادامه یادآور شد فرآیند ثبت نام کارت هوشمند ملی از طریق سامانه سازمان ثبت احوال کشور نیز به صورت رایگان انجام می شود.

وی با اشاره به راه اندازی نخستین ایستگاه سیار تحویل کارت هوشمند ملی در استان مرکزی طی هفته جاری، افزود: به زودی در سایر استانهای کشور نیز ایستگاه های سیار ثبت نام و تحویل این کارت دایر می شود.

مدیر کل روابط عمومی شرکت ملی پست در ادامه موضوع الزام ارایه خدمات مربوط به عکاسی در واحدهای ثبت نام کارت هوشمند ملی را یاد آور شد و گفت: براساس تاکید سازمان ثبت احوال کشور مبنی بر ضرورت ثبت دقیق و به روز اطلاعات هویتی افراد، عکس کارت هوشمند ملی می بایست در لحظه ثبت نام از متقاضی گرفته و همراه با سایر مدارک به صورت آنلاین به سامانه ثبت احوال ارسال شود.

اما درباره جزییات این طرح روابط عمومی شرکت ملی پست امروز با اشاره به دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر رایگان شدن مرحله پیش ثبت نام در دفاتر خدمات پست به خبرنگار ایسنا اعلام کرد که این دستور تنها از جانب وزارت ارتباطات در حیطه انجام وظایف مربوط به دفاتر خدمات پستی بوده است. در مورد هزینه ثبت نام کارت ملی هوشمند که مربوط به حوزه فعالیت سازمان ثبت احوال کشور است قاعدتا مشترکین باید در این مرحله مبلغ 20 هزار تومان را بابت کارت جدید هوشمند ملی به حساب ثبت احوال پرداخت کنند.

بنابراین بر اساس اطلاعیه امروز پست تنها ناظر بر رایگان شدن مرحله “پیش ثبت نام کارت هوشمند ملی” در دفاتر خدمات پستی و نه ملغی شدن هزینه کارت ملی هوشمند است.

گفتنی است تا پیش از این دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دفاتر خدمات پستی که زیرمجموعه‌ای از شرکت ملی پست و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هستند همانند دیگر مراکز “کافی نت”ی به اخذ مبالغی از مراجعین با عنوان حق ثبت نام اقدام می کردند که از این به بعد این هزینه در دفاتر خدمات پستی از مراجعین دریافت نخواهد شد. مراجعین البته هزینه‌ای به مبلغ 20 هزار تومان را در این مرحله باید به حساب ثبت احوال واریز کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا