چاپ کتاب مقررات صادرات و واردات سال 96 در آینده ای نزدیک

به گزارش شاتا ، علی علی‌آبادی فراهانی مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات اعلام کرد: کتاب مقررات صادرات و واردات سال جاری حاوی اصلاحات نمانکلاتور سیستم هماهنگ شده سازمان جهانی گمرک است که به لحاظ تغییرات حاصله از جمله “فناوری” و “تجارت” هر پنج سال یکبار به روز رسانی می‌گردد.

وی خاطر نشان کرد که آخرین نسخه به روز شده نمانکلاتور در سال ٢٠١٢ میلادی (سال١٣٩٠-١٣٩١) اعمال گردیده است و جدیدترین نسخه نیز از اول سال ٢٠١٧ قابل اجرا است. نکته مهم و قابل توجه اینکه سازمان جهانی گمرک با پیش‌بینی‌هایی که  به‌ عمل آورده، برای اولین بار اصلاحات مربوط به سال آتی میلادی (٢٠١٨) را نیز همزمان با اصلاحات سال ٢٠١٧ اعمال و اعلام نموده و لزوم اعمال اصلاحات مذکور در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ١٣٩٦ از ضروریات بخش بازرگانی کشور است.
علی آبادی همچنان متذکر شد اصلاحات موصوف در آذر ماه ١٣٩٥ برای درج در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ١٣٩٦ به تصویب هیئت محترم وزیران رسیده است.
مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات با اشاره به اصلاحات جدید مصوب بیست یکم خرداد ماه امسال توسط هیات وزیران افزود: تغییرات جدید شامل “ایجاد” یا “حذف” ردیف تعرفه ها و “اصلاح شرح کالا” و تغییر در “مندرجات ذیل یادداشت” فصول مختلف کتاب مقررات صادرات و واردات است که در چاپ آن لحاظ گردیده است.
همچنین سایر تغییرات مصوب هیات وزیران در سال ١٣٩٥ که در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ١٣٩٥ درج نشده بود در کتاب سال جاری اعمال گردیده است.
وی اضافه کرد با توجه به اینکه آمار بازرگانی خارجی بر مبنای ردیف تعرفه‌های جدول طبقه بندی کالا تهیه می‌گردد و ثبت سفارش کالا بر اساس کدهای تغییر یافته انجام خواهد شد لذا ضرورت اجرای اصلاحات موصوف در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ١٣٩٦ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا